На порталі CoinGecko опубліковано звіт, що висвітлює стан криптовалютного ринку в I кварталі 2025 року. Експерти агентства зафіксували загальний спад, який проявився у скороченні обсягу торгів, капіталізації та зниженні цін на криптоактиви.
Про це розповідає ProIT
Основні показники крипторинку
У I кварталі 2025 року криптовалютний ринок зазнав суттєвого падіння основних показників, що різко контрастує зі значним зростанням наприкінці 2024 року. Загальна капіталізація ринку зменшилася на $633,5 млрд (-18,6%) і склала $2,8 трлн. Згідно із звітом, 18 січня 2025 року, напередодні інавгурації президента США Дональда Трампа, капіталізація досягла рекордних $3,8 трлн, після чого почався поступовий спад.
Середній денний обсяг торгів також скоротився на 27,3% у порівнянні з IV кварталом 2024 року. На тлі зниження загального ринку домінування біткоїна зросло до 59,1% до кінця кварталу.
Тенденції на ринку криптоактивів
Згідно з інформацією, стейблкоїни також виграли від загального спаду: частка USDT зросла до 5,2%, а USDC – до 2,18%. Водночас домінування Ethereum зменшилося до 7,9%, що є мінімальним показником з 2019 року. Лише XRP і BNB зберегли свої позиції серед великих криптовалют.
“Біткоїн закрив квартал із просіданням в 11,8%, поступившись як облігаціям Казначейства США, так і золоту, який продемонстрував зростання на 18%.”
Динаміка цін Ethereum показала падіння на 45,3%, повернувши актив до рівнів, що спостерігалися наприкінці 2023 року, що зробило його антілідером у порівнянні з іншими криптовалютами за глибиною просадки.
Також було зафіксовано значне зменшення популярності мемкоїнів. Наприклад, кількість нових токенів на платформі pump.fun знизилася на 56,3% у порівнянні з попереднім періодом, а частка токенів, що подолали поріг ліквідності, впала з 1,4% до 0,7%.
Обсяг спотової торгівлі на десяти найбільших централізованих біржах зменшився на 16,3% у I кварталі 2025 року. Лідером за часткою ринку залишилася біржа Binance з 40,7%, тоді як Bybit зазнала найбільшого падіння – 52,4% у березні 2025 року, зіштовхнувшись із серйозною кіберзагрозою.
У секторі DeFi Solana продовжує утримувати найбільшу частку в загальному обсязі торгів – 39,6%, хоча в березні Ethereum повернуло собі лідерство з часткою 30,09%.
Загальний обсяг заблокованої вартості (TVL) у DeFi-секторі знизився на 27,5%, причому просадка для Ethereum становить 35,4%. Ці дані свідчать про те, що ринок криптовалют переживає складний період, зумовлений низкою факторів, включаючи зменшення попиту та інвестиційних активів.