Головна Крипта Binance виплатить $4,3 млрд, щоб врегулювати справу про відмивання грошей — гендиректор криптобіржі Чанпен Чжао йде у відставку

Binance виплатить $4,3 млрд, щоб врегулювати справу про відмивання грошей — гендиректор криптобіржі Чанпен Чжао йде у відставку

by host

Чжао також заплатить штраф у розмірі $50 млн.

Найбільша у світі криптобіржа виплатить $4,3 млрд для врегулювання справи про відмивання грошей, ініційованої Міністерством юстиції США. Власник і генеральний директор Binance визнав себе винним у порушенні законів та погодився піти у відставку — Чжао також має сплатити близько $50 млн штрафу.

«Сьогодні я залишив посаду генерального директора Binance», — написав Чанпен Чжао вчора в X (раніше Twitter). «Емоційно рішення далося мені нелегко, але я знаю, що це правильно. Я робив помилки й маю нести відповідальність. Так буде краще для нашої спільноти, для Binance і для мене самого».

Посаду гендиректора обійме Річард Тенг — голова регіональних ринків Binance. Також криптобіржа має призначити незалежного спостерігача.

Попри те, що Чжао не зможе обіймати керівну посаду в Binance, за даними The Wall Street Journal, умови угоди дозволять йому зберегти контрольну частку в криптобіржі.

«Binance сприяла нерегульованим транзакціям криптовалюти на мільярди доларів», — заявив генеральний прокурор США Меррік Гарленд під час пресконференції у вівторок. «Платформа обслуговує злочинців з усього світу, які використовують цю криптобіржу для переміщення вкрадених коштів та інших злочинних доходів».

Гарленд додав, що Binance забезпечила транзакції на «майже» $900 млн між США та Іраном, країною, яка потрапила під санкції, у той час, як її команда з комплаєнсу усвідомлювала, що її захист від відмивання грошей був «неадекватним».

Раніше Reuters повідомляв, що з 2018 року Binance обробила іранські транзакції на загальну суму у $7,8 мільярда.

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну CEO Binance Чанпен Чжао, казав що криптобіржа виконала початкові розпорядження міжнародного уряду щодо обмеження осіб, які перебувають під санкціями, але заявив, що подальше розширення було б «неетичним». У квітні 2022 року Binance обмежила виведення коштів для росіян зі своїх сервісів (зокрема тим, що мають активи загальною вартістю понад €10 000). Водночас, за оцінками джерел Bloomberg, менш ніж 50 000 осіб насправді мають рахунки, що перевищують вказану суму.

Станом на листопад 2022-го, на Binance були доступні 18 торгових рублевих пар та шлюзи вводу-виводу, які дають змогу легко обходити санкції.

У вересні 2023 року Binance уклала угоду про продаж всього свого російського бізнесу криптообміннику CommEX, і там впевнено заявили, що не належать Binance, але відмовилися розкрити імена власників, адже «не хочуть публічності».

WSJ: Найбільша криптобіржа Binance йде на дно

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) вперше подала до суду на Binance і Чжао в червні, звинувативши криптобіржу в незаконній діяльності в США та обмані інвесторів. Водночас спроба заморозити кошти криптобіржі не пройшла

Binance — це лише одна з криптоімперій, на яку SEC націлилась після краху FTX, на додаток до Coinbase і Kraken.

«Тільки за останній місяць Міністерство юстиції успішно притягнуло до відповідальності генеральних директорів двох найбільших у світі бірж криптовалют у двох окремих кримінальних справах», — каже Гарленд. «Повідомлення має бути чітким: використання нових технологій для порушення закону не робить вас порушником, а робить вас злочинцем».

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.