Упродовж першого кварталу 2025 року відбулися значні регуляторні та стратегічні зміни, які вплинули на індустрію Web3. Зокрема, уряд США оголосив про створення стратегічного криптовалютного резерву, а Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) сформувала робочу групу для розгляду питань, пов’язаних із криптовалютами. Європейський Союз також завершив розробку технічних стандартів у рамках регулювання ринків криптовалютних активів (MiCA).
Про це розповідає ProIT
Проте, зростання кіберзлочинності, пов’язаної з криптовалютами, стало серйозною проблемою. Вартість викрадених активів у першому кварталі 2025 року склала $1,67 млрд. Для порівняння, усього за 2024 рік було вкрадено $2,4 млрд.
Варто зазначити, що основну частину збитків за цей період завдали північнокорейські хакери з групи Lazarus, які вкрали з криптобіржі Bybit $1,45 млрд. Зокрема, у цьому кварталі також спостерігалося зростання випадків компрометації приватних ключів, що призвело до викрадення $142 млн у 15 інцидентах. Лише 0,38% викрадених коштів вдалося повернути, що є суттєвим зниженням порівняно з 42,09% у попередньому кварталі. У лютому 2025 року не було повернуто жодної викраденої суми.
Крім того, Ethereum знову виявився найпопулярнішим блокчейном для екс-плойтів. Внаслідок 98 інцидентів було викрадено криптоактивів на $1,54 млрд. Це пояснюється домінуванням Ethereum у сфері децентралізованих фінансів (DeFi) та смарт-контрактів, що робить його привабливим об’єктом для хакерських атак, оскільки в протоколах зберігаються мільярди доларів.
«Протягом першого кварталу 2025 року уже вкрадено криптовалют на $1,67 млрд».