Суд у Нідерландах ухвалив рішення про звільнення Олексія Перцева, співзасновника криптоміксера Tornado Cash, з-під варти з умовою електронного моніторингу. Перцева визнано винним у відмиванні $2,2 млрд через діяльність його компанії.
Про це розповідає ProIT
Згідно з інформацією, рішення суду дозволяє Перцеву вийти на свободу 7 лютого 2025 року, проте під контролем електронного моніторингу. Розробник поділився цією новиною у соціальній мережі X (раніше Twitter), зазначивши, що хоча це не є повною свободою, але краще, ніж ув’язнення.
«Це дасть мені можливість працювати над апеляцією та боротися за справедливість. Дякую всім, хто підтримував мене і зробив це можливим».
Перцев отримав вирок на 64 місяці позбавлення волі та конфіскацію майна на суму $2 млн, включаючи транспортний засіб. Однак він заперечує свою провину і вже подав апеляцію. Юристи Перцева раніше просили про його звільнення під заставу на час розгляду справи, але суд відмовив у цьому, незважаючи на доводи захисту.
Справу Tornado Cash також активно обговорюють у США. Члени Палати представників вимагали пояснень від Демократичної партії та Міністерства фінансів щодо переслідування цього криптосервісу, відзначаючи, що, незважаючи на накладені санкції, Tornado Cash продовжував свою діяльність та був залучений у справи про відмивання грошей.
У листопаді 2024 року Окружний апеляційний суд США в Новому Орлеані ухвалив, що Міністерство фінансів перевищило свої повноваження, накладаючи санкції на Tornado Cash, визнавши ці дії незаконними. На цьому тлі інший співзасновник Tornado Cash, Роман Сторм, звернувся до федерального суду США з проханням зняти з нього кримінальні обвинувачення, спираючись на рішення апеляційного суду як на підтвердження юридичної неспроможності пред’явлених звинувачень.
Також варто зазначити, що після зняття санкцій з Tornado Cash токен TORN зріс на близько 250%.