Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Руслан Магомедов, висловив оптимізм щодо можливості створення українських віртуальних активів. У своєму інтерв’ю
Про це розповідає ProIT
«Ми хочемо, щоб сумлінний білий бізнес був захищений від шахраїв»
, зазначив він, підкреслюючи важливість правильного регулювання в цій сфері.
Магомедов відзначив, що наразі важко спрогнозувати строки прийняття законопроєкту про криптовалюти, однак він упевнений, що документ буде прийнято у першому читанні найближчим часом. Що стосується другого читання, то терміни його прийняття залишаються невизначеними.
Регулювання за стандартами MiCA
Комісія представила модель регулювання, розроблену відповідно до стандартів регламенту MiCA, що стосується регулювання криптоіндустрії. Цю модель вже презентували місіям Міжнародного валютного фонду (МВФ) та на засіданні Ради з фінансової стабільності України.
За словами Магомедова, НКЦПФР пропонує регулювання на базі MiCA, оскільки Україна прагне до європейської інтеграції і є кандидатом на вступ до Європейського Союзу.
План щодо white paper та asset-referenced token
Голова НКЦПФР також зазначив, що Комісія готова сприяти в створенні першого в Україні white paper, а також у розміщенні asset-referenced token для підприємств, які планують використовувати ці кошти для розвитку. Як підкреслив Магомедов, українські віртуальні активи можуть надавати право на частку в бізнесі та можливість отримуватимуть дивіденди.
Нагадаємо, що раніше в Україні була представлена модель розподілу повноважень між НКЦПФР і Національним банком України щодо нагляду за крипторинком. НКЦПФР відіграє ключову роль у створенні нормативно-правової бази для ринку віртуальних активів. Законопроєкт №10225, що має на меті внести зміни до законодавства та Податкового кодексу України, поки що знаходиться в стадії розробки та базується на попередньому біллі, представленому НКЦПФР, з певними правками.