Платформа для запуску та торгівлі мемкоїнами на базі блокчейну Solana, відома як Pump.fun, опинилася у центрі юридичного конфлікту, який може призвести до її закриття. Американські юридичні фірми Burwick Law та Wolf Popper LLP надіслали офіційне повідомлення, в якому вимагали негайного видалення понад 200 мемкоїнів, серед яких і Dogshit2 (DOGSHIT2), звинувачуючи платформу у порушенні прав інтелектуальної власності через незаконне використання назв та логотипів.
Про це розповідає ProIT
Звинувачення у шахрайстві
Юристи стверджують, що Pump.fun активно сприяла випуску токенів, які імітують відомі бренди, що не лише порушує авторські права, а й вводить інвесторів в оману. В позові вказується, що платформа заробила близько $500 млн на комісіях, використовуючи схему pump-and-dump: агресивно просуваючи мемкоїни, а після зростання їхньої вартості, ціна різко падала.
“Платформа заробила майже $500 млн на комісіях, застосовуючи схему pump-and-dump.”
Цікаво, що незважаючи на юридичні звинувачення, мемкоїн DOGSHIT2 зріс у ціні, викликавши підозри у деяких учасників криптоспільноти, які припустили, що Burwick Law могла запустити цей токен, щоб використовувати його як доказ у суді.
Попередні позови і реакція ринку
Згаданий позов став наслідком двох попередніх колективних позовів. Перший був поданий 16 січня, в якому Burwick Law та Wolf Popper LLP звинуватили Pump.fun у продажі мемкоїнів Peanut the Squirrel (PNUT) як незареєстрованих цінних паперів. Другий позов, що виник 30 січня, стосується оператора Pump.fun, компанії Baton Corporation Ltd., в якому позивач Дієго Агілар повідомив про збитки після придбання токенів Fwog і Griffain, ціни на які впали.
Крім того, Burwick Law представляла інтереси інвесторів у справі проти творців мемкоїна Hawk Tuah ($HAWK). Інтернет-знаменитість Хейлі Велч спочатку відкидала будь-які звинувачення у причетності до схеми pump-and-dump, але згодом заявила про співпрацю з Burwick Law у цій справі, проте не робила жодних публікацій відтоді.
На даний момент Pump.fun не надала жодних офіційних коментарів щодо ситуації. Користувачі платформи сподіваються на швидке вирішення конфлікту без закриття сервісу. Однак невизначеність щодо майбутнього платформи призвела до відпливу капіталу: ринкова капіталізація Pump.fun Ecosystem на 6 лютого становила $4,2 млрд, що є зниженням на 15,1% за 24 години.