Руслан Магомедов, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), виступив на конференції CRYPTO 2025, де обговорив важливість регулювання криптовалют в Україні. Він пояснив, що регулювання не має на меті обмеження чи підвищення податкових зобов’язань, а спрямоване на захист ринку від його «плюндрування».
Про це розповідає ProIT
«Метою регулювання криптовалют не є прагнення когось обмежити чи змусити платити більше податків, а захист ринку від «його плюндрування»», — наголосив Магомедов.
Голова НКЦПФР підкреслив, що законопроєкт, який розробляється робочою групою, базується на європейському регламенті MiCA. Він зауважив, що Україні необхідно адаптувати ці вимоги, щоб відповідати стандартам, адже країна є кандидатом у члени Європейського Союзу.
Необхідність м’якого регулювання
Разом з цим, Магомедов зазначив, що українські учасники крипторинку потребують максимально м’яких умов для виконання нових вимог, що допоможе у розвитку індустрії.
Голова НКЦПФР порівняв ситуацію з фондовим ринком України, де відсутність належного регулювання призвела до втрати довіри з боку інвесторів. З його слів, «в результаті довіра з боку інвесторів і міжнародних партнерів була втрачена, і єдиним надійним інструментом залишилися облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП), які зараз займають 95% ринку».
Позиція щодо оподаткування
Магомедов також зазначив, що НКЦПФР підтримує позицію Міністерства цифрової трансформації щодо оподаткування. За його словами, питання податків є компетенцією комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
«Якщо можна буде зробити якісь пільги з оподаткування, НКЦПФР однозначно за […] Це дасть можливість зробити реально працюючу галузь в Україні, яка буде в тому числі наповнювати бюджет країни», — підкреслив голова НКЦПФР.
На завершення, варто зазначити, що НКЦПФР є одним з можливих регуляторів криптовалютного ринку в Україні, поряд з можливістю створення окремого спеціального органу або залучення Національного банку, який є найбільш вірогідним кандидатом на цю роль.