У штаті Нью-Мексико законотворці ініціювали законопроєкт, що пропонує інвестувати 5% державного фонду в біткоїн. Білль номер 275, представлений сенатором Антом Торнтоном, має на меті диверсифікацію активів штату за межами традиційних фінансових інструментів.
Про це розповідає ProIT
З метою забезпечення безпеки цифрові активи планують зберігати на холодних гаманцях під контролем інвестиційного директора, який отримуватиме вказівки від місцевої Інвестиційної ради. Торнтон вважає, що ухвалення даного закону сприятиме залученню криптовалютних компаній до штату і стимулюватиме економічний розвиток регіону. Документ також містить положення про прозорість та освітні ініціативи для громадян.
Аналогічні ініціативи в інших штатах
У інших штатах США також активно розробляються подібні законопроєкти. Наприклад, у Міссурі депутат Бен Кітлі представив законопроєкт HB 1217, що передбачає створення стратегічного біткоїн-резерву, яким керуватиме скарбник штату. Цей фонд зможе поповнюватися шляхом пожертвувань, а держустановам можуть дозволити приймати криптовалюту для сплати податків і зборів.
Згідно з інформацією, законопроєкт HB 1217 планується ввести в дію з 28 серпня 2025 року, хоча остаточні терміни ще потребують обговорення. Подібні ініціативи також були представлені в штатах Айова і Кентуккі, де розглядається можливість вкладення до 10% державних коштів у криптовалюту. Експерти зазначають, що подібні пропозиції активно обговорюються в 22 штатах США.
Національний біткоїн-резерв та його перспективи
На федеральному рівні глава криптовалютного сектору Девід Сакс підтвердив, що США можуть створити національний біткоїн-резерв, однак терміни реалізації цього проєкту наразі не визначені. За його словами, це одне з перших питань, яке буде розглянуто у суверенному фонді добробуту.
Він також зазначив, що тепер влада зосередила свої зусилля на законопроєкті щодо стейблкоїнів, оскільки уряд вважає, що ці активи мають потенціал забезпечити домінування долара США на міжнародній арені.
Нагадаємо, раніше Дональд Трамп-молодший назвав криптоактиви «майбутнім американської гегемонії».