З грудня 2025 року обсяг заблокованих активів у секторі децентралізованих фінансів (DeFi) скоротився більш ніж на 30%, досягнувши $94,06 млрд. Це падіння відбулося на фоні макроекономічної нестабільності та недостатньої зрілості сектора, за оцінками фахівців.
Про це розповідає ProIT
Згідно з даними DefiLlama, теперішнє значення TVL можна порівняти з показниками, які спостерігалися до різкого зростання ринку, що відбулося в листопаді 2025 року. У березні TVL досягав свого локального мінімуму – $88 млрд.
Фактори, що вплинули на зниження активності
Падіння в обсягах TVL супроводжувалося ослабленням позицій на криптовалютному ринку, яке сталося після обрання Дональда Трампа. Згодом вплив на настрої інвесторів надали введення нових торгових тарифів та тривала пауза в зниженні ставок Федеральної резервної системи (ФРС).
Внаслідок цих змін біткоїн впав з $108 000 до $83 000, а Ethereum з $4000 до $1800, відповідно до даних TradingView. Експерти вважають, що невизначеність у макроекономіці знизила активність у екосистемах Ethereum та біткоїна. Вінсент Лю з Kronos Research зазначив, що користувачі стають обережнішими через волатильність цін, конкуренцію з боку інших блокчейнів та загальні економічні труднощі.
Перспективи для DeFi-сектора
Кевін Гуо з HashKey підкреслив, що сектор DeFi все ще потребує інтеграції з традиційними фінансовими установами, конкурентоспроможних ставок і надійного захисту. Складні інтерфейси та високі комісії можуть відлякувати роздрібних інвесторів, тоді як професійні трейдери продовжують використовувати ліквідність централізованих бірж.
Аналітики вважають, що відновлення DeFi може залежати від можливих змін у тарифній політиці США та даних про інфляцію. Нік Рак з LVRG зазначив, що в довгостроковій перспективі сектор залишається привабливим для інституційних інвесторів, особливо зі зростаючим інтересом до токенізації реальних активів (RWA).
«У лютому 2025 року CEO організації dYdX Foundation Шарль д’Оссі спрогнозував бурхливе зростання DeFi-сектора».