Криптобіржа російського походження Garantex потрапила під санкції, запроваджені Європейським союзом (ЄС). Це вже 16-й пакет контрзаходів проти російських компаній у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну.
Про це розповідає ProIT
Цільові обмеження проти Garantex
У рамках 16-го пакету санкцій ЄС ввів цільові обмеження проти Garantex, яка має тісні зв’язки з російськими банками, що вже підпали під каральні заходи ЄС. Ця міра стосується юридичних осіб, чії дії підривають або загрожують територіальній цілісності України в контексті військових дій росії.
Фінансова діяльність Garantex
З квітня 2022 року Garantex перебуває під санкціями Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC). Згідно з даними відомства, транзакції на біржі на суму понад $100 млн були пов’язані з незаконними суб’єктами та ринками в даркнеті.
У 2023 році Garantex також стала платформою для відмивання коштів північнокорейською хакерською групою Lazarus, яка звинувачується у численних шахрайствах, включаючи нещодавній злом криптосервісу Bybit, що став найбільшим в історії індустрії.
У березні 2024 року уряди США та Великої Британії перевіряли перекази через Garantex на суму понад $20 млрд, що стало частиною розслідування діяльності біржі з початку війни.
Липневий звіт аналітиків Chainalysis показав, що у 2022 році Garantex відмивала більше $30 млрд, і навіть попри санкції продовжила обробляти значний обсяг транзакцій для підприємств в росії та Ірані, що свідчить про їхнє ухилення від обмежень.
Крім того, CEO біржі OKX Стар Сюй висловлювався про можливе блокування акаунтів користувачів, які проводили операції через міксер Tornado Cash на Garantex.
В кінці вересня 2024 року влада США розширила список санкцій, додавши криптокомпанію Cryptex, клієнтом якої була Garantex, використовуючи її для шахрайських дій.
Ця міра введена щодо юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності України у часи повномасштабного вторгнення росії.