У 2019 році Facebook (тепер Meta) встановив амбітну мету: до 2024 року половина його працівників повинна була складатися з представників різноманітних або недостатньо представлених груп. Ця мета вирізняла компанію серед її конкурентів у Кремнієвій долині. Максін Вільямс, тривала працівниця та головна відповідальна за різноманітність у той час, у блозі 2021 року зазначила, що Facebook готовий до викликів.
Про це розповідає ProIT
“Ми будемо продовжувати працювати над цими цілями, незалежно від того, чи зможемо досягти їх протягом п’яти років, оскільки прогрес у представленості є критично важливим для обслуговування глобальної аудиторії,” – писала Вільямс.
У 2022 році компанія повідомила про подвоєння кількості чорношкірих і латиноамериканських працівників у США, а жінки становили більше третини її глобальної робочої сили. Проте, навіть після цих досягнень, чорношкірі працівники складали лише 4,9% загальної робочої сили США, а латиноамериканці – 6,7%.
Але станом на 10 січня 2025 року більшість з цих зобов’язань були фактично покинуті. Лише за кілька днів після закінчення 2024 року Meta оголосила, що замість продовження роботи над цілями різноманітності, вона повністю скасує корпоративні програми інклюзії. Програми різноманітності, справедливості та інклюзії (DEI) були закриті, а Вільямс було призначено на нову роль, орієнтовану на доступність та залучення.
“Термін ‘DEI’ став… зарядженим, частково через те, що деякі вважають його практикою, яка передбачає перевагу одних груп над іншими,” – зазначила Джанель Гейл, віце-президентка з людських ресурсів компанії, у внутрішній пам’ятці.
Ці зміни були безпосередньо ініційовані генеральним директором Meta, Марком Цукербергом. Важливо зазначити, що ці зміни відбувалися на фоні інших оголошень: Цукерберг раніше в цьому місяці оголосив про закриття програми перевірки фактів у США та полегшення обмежень на контент щодо імміграції та гендерної ідентичності з метою зосередження на “вільному висловлюванні”. Політика Meta щодо “негативної поведінки” була змінена, дозволяючи користувачам звинувачувати трансгендерних чи геїв у тому, що вони є “психічно хворими”.
Цукерберг нещодавно підкреслив: “Багато з корпоративного світу є досить культурно нейтралізованим”, висловлюючи думку, що сучасні бізнеси виграють від більшою “чоловічої енергії”.
Раніше Facebook вважався еталоном у питаннях різноманітності та інклюзії в Кремнієвій долині. Так, одна з колишніх рекрутерок команди DEI зазначила: “Facebook колись був місцем, де хочеться працювати над різноманітністю. Всі хотіли працювати з Максін Вільямс.”
Вплив звільнень на політику компанії
Згідно з інформацією від семи колишніх працівників Facebook, зміни у політиці DEI були очевидними ще з моменту звільнення операційної директорки Шеріл Сендберг у 2022 році. Її відхід став сигналом того, що цілі DEI можуть бути знехтувані, особливо з огляду на зміну пріоритетів Цукерберга.
Після зміни назви компанії на Meta в 2022 році, бюджети на програми DEI були значно скорочені, а сама команда DEI зникла. Працівники повідомляють, що навіть посилання на колишні публічні звіти про різноманіття більше не доступні в Інтернеті.
Перспективи та розчарування
Працівники висловлюють занепокоєння щодо майбутнього 2029 року, коли до влади може прийти нова адміністрація. Як зазначив один з колишніх співробітників: “Facebook має ресурси, щоб здійснити значні зміни, а замість цього Марк одягає ланцюги і підтримує Трампа.”