Головна ІТ-бізнес Глобальні продажі напівпровідників у 2023 році впали на 8,2% ─ до $526,8 млрд

Глобальні продажі напівпровідників у 2023 році впали на 8,2% ─ до $526,8 млрд

by host

За оцінками організації Semiconductor Industry Association (SIA), у 2023 році продажі світової напівпровідникової промисловості впали приблизно на $47 млрд до $526,8 млрд. Постачання скоротилося на 8,2%. Це був різкий спад у порівнянні з рекордним 2022 роком, коли продажі склали $574,1 млрд. Хороша новина полягає в тому, що у другій половині року продажі значно зросли.

Слабкі продажі чипів у першому півріччі були пов’язані з корекцією запасів у секторах клієнтських ПК, побутової електроніки та серверів. Тим часом продажі чипів у четвертому кварталі 2023 року підскочили до $146 млрд, що на 11,6% більше, ніж у четвертому кварталі 2022 року, і на 8,4% вище, ніж у третьому кварталі 2023 року. Грудень також завершився на високій ноті: продажі досягли $48,6 млрд, що на 1,5% більше, ніж у листопаді.

Лідерами постачання є чипи сегмента логічних продуктів: процесори, графічні процесори, FPGA та аналогічні пристрої для обробки даних. Обсяг їх продажів за рік склав $178,5 млрд, що перевищує показники трьох наступних категорій узятих разом. На другому місці розташувався сегмент пам’яті з доходом $92,3 млрд, що стало результатом зниження цін на 3D NAND і DRAM у першій половині року. В обох випадках продажі знизилися порівняно з минулим роком.

Водночас продажі мікроконтролерів та автомобільних інтегральних схем зросли на 11,4% та 23,7% у річному обчисленні відповідно. При цьому виторг від мікроконтролерів становив $27,9 млрд, а від автомобільних ІС ─ досяг нового максимуму в $42,2 млрд. Це вказує на швидке зростання попиту на мікросхеми з боку виробників автомобілів та інтелектуальних пристроїв, оскільки в цих галузях зараз використовується більше напівпровідників, ніж будь-коли раніше.

Глобальные продажи полупроводников в 2023 году упали на 8,2% ─ до $526,8 млрд

Європа виявилася єдиним регіоном, де спостерігалося зростання продажів напівпровідників – на 4%. Продажі чипів в Америці знизилися на 5,2%, в Японії – на 3,1%, а в Китаї сталося найбільше падіння – на 14%.

У 2024 році прогнозується двозначне зростання ринку, заявив Джон Нойффер, президент та генеральний директор SIA.

Джерело: anandtech

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.