Генеральний директор IBM Арвінд Крішна висловив свою думку про роль штучного інтелекту (ШІ) у програмуванні, зазначивши, що прогресивні технології не замінять програмістів, а навпаки, допоможуть їм виконувати більше завдань. За словами Крішни, ШІ не зможе створити понад третину коду.
Про це розповідає ProIT
Перспективи штучного інтелекту у програмуванні
В інтерв’ю він підкреслив, що вважає штучний інтелект важливим інструментом, але не панацеєю. CEO IBM заперечив нещодавній прогноз Даріо Амодея, генерального директора Anthropic, який стверджував, що протягом найближчих трьох-шести місяців 90% коду можуть бути написані ШІ.
“Мені здається, що 20-30% коду може бути написано ШІ, але не 90%. Чи існують справді прості випадки використання? Так, але є велика кількість складних, де це буде нуль”, — заявив Арвінд Крішна.
На його думку, штучний інтелект здатен підвищити продуктивність програмістів та їхніх роботодавців, а не знищити професію, як вважають деякі критики. Він зазначив, що якщо команда зможе створити на 30% більше коду з такою ж кількістю людей, то це призведе до збільшення обсягу роботи.
Штучний інтелект як інструмент для підвищення якості
Крішна також висловив, що IBM не зацікавлена в представленні ШІ як загрози, оскільки компанія реалізує продукти та послуги на основі цієї технології, зокрема засоби для кодування. Він порівняв нинішні суперечки з аргументами про калькулятори або Photoshop, які колись також вважалися загрозою для традиційних професій.
“Це інструмент. Якщо якість, яку демонструють усі, стає кращою за допомогою цих інструментів, це актуально навіть для споживача — тепер ви споживаєте кращу якість”, — підкреслив він.
Голова IBM вважає, що з часом інструменти штучного інтелекту стануть дешевшими, незважаючи на їхнє нинішнє велике енергоспоживання. Він сподівається, що нові методи, подібні до тих, які продемонструвала компанія DeepSeek, зможуть зменшити енергетичні витрати на ШІ.
Крішна також висловив сумніви щодо здатності штучного інтелекту призвести до нових наукових відкриттів, вважаючи, що ключем до цього можуть стати квантові обчислення, в які IBM інвестує значні ресурси. Відзначивши, що ШІ аналізує вже існуючі знання, він підкреслив, що не вірить у можливість створення “штучного загального інтелекту”.
Крішна нагадав про розбіжності в поглядах на ШІ, порівнюючи свої переконання з тими, які висловлює генеральний директор OpenAI Сем Альтман, який прогнозує стрімкий розвиток “надрозумного” ШІ в найближчі роки.