Головна ІТ-бізнес Google, Microsoft чи Україна? Хто споживає більше електроенергії

Google, Microsoft чи Україна? Хто споживає більше електроенергії

by host

У 2023 році Google і Microsoft спожили по 24 ТВт*год електроенергії, що перевищило споживання понад 100 країн. Однак слід визнати що обидві компанії також генерують більше грошей, ніж багато країн.

Детальний аналіз показує, що споживання електроенергії Google і Microsoft у 2023 році дорівнює її споживанню Азербайджаном (населення 10,14 млн) і вище, ніж у деяких інших країнах. Наприклад, Ісландія, Гана, Домініканська Республіка та Туніс спожили по 19 ТВт*год, Йорданія — 20 ТВт/год. Звичайно, деякі країни споживають більше енергії, ніж Google і Microsoft. Наприклад, Словаччина (населення 5,4 млн), споживає 26 ТВт*год.

Це порівняння підкреслює величезні потреби високотехнологічних компаній в енергії: центри обробки даних Google і Microsoft мають значний вплив на навколишнє середовище. Наскільки ефективно країни та корпорації витрачають енергію? Зрозуміло, що держави мають великі витрати, не пов’язані з виробництвом та прибутком — передусім, споживання населенням. Але цифри все ж цікаво порівняти.

У 2023 році Google отримав $305,6 млрд доходу, а його економічний вплив, включаючи такі інструменти, як Google Search, Google Cloud та YouTube, приніс приблизно $739 млрд в економіку, за даними компанії.

Майкрософт опублікувала дохід у $211,9 млрд за 2023 рік. Пам’ятаючи, що переважна більшість населення світу використовує Microsoft Windows та Microsoft Office, а безліч онлайн-застосунків працює на Microsoft Azure, економічний вплив продуктів Microsoft, ймовірно, обчислюється трильйонами доларів. Водночас ВВП Азербайджану становив близько $78 млрд, ВВП Словаччини – близько $127 млрд, а ВВП Ісландії — приблизно $30 мільярдів доларів у 2023 році.

Економічні показники Google і Microsoft значно перевищують ВВП цих країн, підкреслюючи величезні фінансові масштаби цих технологічних гігантів порівняно зі значним споживанням електроенергії. Хоча значне споживання електроенергії Google і Microsoft підкреслює необхідність дискусій щодо сталого розвитку та впровадження відновлюваних джерел енергії, ці компанії лідирують у впровадженні таких джерел.

Google вже давно є піонером у використанні відновлюваної енергії. З 2007 року компанія є вуглецево-нейтральною, і до 2030 року вона прагне до цілодобової роботи без викидів своїх центрів обробки даних. У 2023 році Google оголосила про продовження інвестицій у проєкти відновлюваних джерел енергії.

Microsoft планує стати вуглецево-негативною до 2030 року вона зобов’язалася — це означає видаляти з навколишнього середовища більше вуглецю, ніж викидає. Компанія також націлена на безвідходне виробництво та позитивне використання води до того ж року. У 2023 році Microsoft збільшила свій контрактний портфель активів у сфері відновлюваної енергетики до понад 19,8 ГВт, охоплюючи проєкти у 21 країні.

Порівнювати споживання Google, Microsoft та України важко через складну енергетичну ситуацію в країні. Відомо, що у той самий період, у 2023 році, Україна виробляла 36,5 ТВт*год. Цей обсяг, з урахуванням періодичних закупівель електроенергії у Європі та її продаж у сприятливі періоди, дозволяв задовольнити попит та обходитися без вимкнень. Водночас така кількість означає скорочення виробництва на 19,4% (або на 8,8 ТВт*год) порівняно з 2022 роком — через скорочення виробничих потужностей внаслідок російських атак. У 2024 році енергетика України зазнала нових, ще більш катастрофічних атак.

Україна цього року розпочне будівництво чотирьох нових ядерних реакторів – міністр енергетики Галущенко

Джерела: Michael Thomas, Tom`s Hardware, «Українська енергетика»

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.