Головна ІТ-бізнес NovaPay відкрила продаж облігацій у застосунку — поріг входу 1000 грн і дохідність до 18%

NovaPay відкрила продаж облігацій у застосунку — поріг входу 1000 грн і дохідність до 18%

by host

Фінкомпанія «Нової пошти» — NovaPay — відкрила звичайним українцям можливість купувати власні облігації. Цінні папери вже можна придбати у прямо застосунку NovaPay на iOS та Android.

Цю можливість NovaPay почала тизерити задовго до запуску застосунку — ще у червні 2023-го під час першого розміщення публічних облігацій на 100₴ млн. І ось зараз відбувся фактичний запуск нового інвестиційного інструмента. Емітент облігацій  ТОВ «НоваПей Кредит», яка є частиною NovaPay. Самі ж облігації — альтернатива вже звичним депозитам та військовим облігаціям, які стали головними інвестиційними інструментами українців в умовах воєнного часу, та нова можливість диверсифікувати інвестиційний портфель.

Ключові умови та особливості облігацій NovaPay

  • Поріг входу (мінімальна сума інвестицій) 1000 грн.
  • Дохідність — до 18% річних (залежно від терміну).
  • Строк погашення — від 1 до 12 місяців.

Як купити облігації у NovaPay

  • завантажити NovaPay (iOS чи Android) та зареєструватися (реєстрація відбувається через застосунок «Дія»);
  • на головному екрані вибрати розділ «Накопичення» та натиснути «Купити облігації»;
  • обрати умови: строк та суму інвестицій;
  • підтвердити заявку, підписати документи за допомогою «Дія.Підпису» та сплатити за облігації. Після завершення процесу купівлі на смартфон надійде відповідне push-сповіщення.

Можливість купити облігації NovaPay з допомогою оператора-касира у відділенні «Нової пошти» теж є.

Розрахований розмір прогнозованої виплати показуватиметься відразу у застосунку. Виплата доходу відбуватиметься після закінчення строку на картку — за аналогією з виплатою відсотків за депозитами. Зауважте, що відсотки за облігаціями NovaPay підлягають оподаткуванню (податок на дохід фізосіб 18% та військовий збір 1,5%) на відміну від ОВДП, які взагалі не оподатковуються.

У 2023 році NovaPay розмістила три випуски облігацій (серії А, В та С) по 100 млн грн кожен, а також зареєстрував ще три випуски серії облігацій D, E і F (так само по 100 млн грн кожний). Вона стала першою приватною компанією в Україні, яка у воєнний час випустила корпоративні облігації з публічною пропозицією. Наразі в обігу облігації серій А, В і С, загалом їх купили на суму 141 млн грн, а кількість клієнтів наближається до 100 осіб.

Запуск мобільного застосунку NovaPay відбувся наприкінці 2023 року на Android, а місяць компанія розширила його доступність на iOS.

Щодо NovaPay — це фінансова «дочка» великої родини NOVA, куди разом з іншими входить «Нова Пошта». За даними НБУ, компанія обіймає 35% українського ринку грошових переказів. Також NovaPay вже зараз обслуговує 2,6 млн транзакцій на добу та активно розвиває власну мережу POS-терміналів, націлюючись на 10 тис. власних терміналів до 2025 року. Детальніше про актуальну структуру одного з найуспішніших українських холдингів розповідали тут.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.