Головна ІТ-бізнес Верховний суд відхилив антимонопольні скарги Epic та Apple — «‎майже» перемога для розробника App Store

Верховний суд відхилив антимонопольні скарги Epic та Apple — «‎майже» перемога для розробника App Store

by host

Маркетплейс Apple і надалі заборонятиме обробку платежів сторонніми програмами, однак дозволить розробникам інформувати користувачів про варіанти купівлі за межами App Store‌.

Конфлікт між Apple та Epic стартував у 2020 році, коли остання додала власну платіжну систему для віртуальної валюти Fortnite та обійшла 30% комісію за покупки в програмах App Store. Apple закрила Epic доступ до свого магазину застосунків — а та у відповідь подала антимонопольний позов.

У 2021 році суддя Івонн Гонсалес Роджерс відхилила позов Epic проти Apple, однак виявила, що остання порушила каліфорнійський закон про недобросовісну конкуренцію, заборонивши розробникам «скеровувати» користувачів на цифрові покупки в обхід платіжної системи App Store. 9-й окружний апеляційний суд США в Сан-Франциско підтримав більшу частину рішень Роджерс у 2023 році.

З огляду на останнє рішення Верховного суду, Apple в основному виграла справу, однак таки має в дечому поступитися розробникам: ті зможуть інформувати користувачів про варіанти купівлі за межами App Store‌.

«Відсьогодні розробники можуть використовувати своє право повідомляти клієнтів США про кращі ціни в Інтернеті. Боротьба триває. Регулятори вживають заходів, а політики в усьому світі ухвалюють нові закони, щоб покласти край незаконній антиконкурентній практиці Apple щодо магазинів програм. Закон Європейського Союзу про цифрові ринки набуває чинності 7 березня», — написав у заяві генеральний директор Epic Games Тім Суїні.

Apple, як і Google вже змусили відкрити власні платформи для сторонніх платіжних систем у Південній Кореї та Нідерландах. Можливо, найближчим часом Apple також дозволить власникам її гаджетів в ЄС використовувати сторонні магазини, аби відповідати місцевим правилам. Epic, що цікаво, до цього підготувалась, розробивши власний магазин програм.

Дещо кращий результат отримала Epic Games у подібній справі проти Google — суд присяжних у грудні визнав, що техногігант незаконно «‎домінував» серед магазинів програм.

Джерело: The Verge, TechCrunch

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.