Головна Military Американський венчурний капіталіст вкладає в європейські технології оборони

Американський венчурний капіталіст вкладає в європейські технології оборони

Американські венчурні капіталісти зазвичай діють у групах, проте Ерік Слезінгер вирізняється серед них. На відміну від більшості інвесторів, які шукають стартапи в сфері штучного інтелекту чи оборонних технологій у США, колишній офіцер ЦРУ віддає перевагу інвестиціям в європейські оборонні технології. Нещодавно Слезінгер, засновник 201 Ventures, закрив фонд у розмірі 22 мільйонів доларів, орієнтований на початкові стадії європейських стартапів у сфері оборонних технологій. Його шлях від розробки гаджетів та програмного забезпечення для агентів ЦРУ до того, щоб стати, можливо, єдиним американським венчурним капіталістом, що інвестує виключно в європейські оборонні технології, виглядає як пророчий.

Про це розповідає ProIT

Чому Слезінгер обирає європейський ринок

Що ж спонукало когось залишити “найкращу першу роботу в історії” в ЦРУ для того, щоб реалізувати цю специфічну амбіцію? Як зазначив Слезінгер у недавньому інтерв’ю на подкасті StrictlyVC Download, відповідь полягає в усвідомленні критичного зсуву, якого багато хто не помітив.

“Я залишив ЦРУ, бо помітив, що приватний сектор відіграє все більшу роль у цій конкуренції, яку я раніше розумів лише як міжурядову”,” пояснив він.

З дипломами Стенфорда з механічної інженерії та Гарвардської бізнес-школи, досвід Слезінгера допоміг йому з’єднати технології оборони з комерційними ініціативами. Однак його готовність йти проти загальноприйнятої мудрості привернула увагу інвесторів, засновників та журналістів.

Перспективи європейських оборонних технологій

На думку Слезінгера, американські венчурні капіталісти пропускають три ключові моменти. По-перше,

“Європа має індивідуальних підприємців, які не менш амбітні та розумні, ніж у будь-якій іншій частині світу,”” говорить він.

По-друге, європейські уряди занадто довго не переосмислювали свої міркування щодо власної безпеки, що призвело до відсутності критичного погляду на ситуацію. І по-третє,

“Європа швидко стає місцем серйозної конкуренції в сірій зоні,”” зазначив він, маючи на увазі дії державних та недержавних акторів.

Вражаючим аспектом європейського підприємства Слезінгера є культурний опір, з яким він стикається у зв’язку з інвестиціями в оборону. У 2022 році, після переїзду до Мадрида, він заснував Європейську мережу інвесторів в оборону, яка зараз об’єднує підприємців, інвесторів та політиків. У публікації 2023 року Слезінгер написав про те, як його колеги-європейці боялися обговорювати свої інвестиції в оборонні технології, зазначаючи, що в Європі ці інвестиції “вважались непристойними, про які слід говорити, але не обговорювати в ввічливій компанії за столом.”

Зараз ситуація змінюється, оскільки Фонд інновацій НАТО — перший у світі багатонаціональний венчурний капітальний фонд, заснований 24 союзниками НАТО, запущений влітку 2022 року після початку війни росії в Україні — став важливим інвестором 201 Ventures.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.