Головна Military Австралія утилізує 45 вертольотів MRH90 Taipan замість продати Україні

Австралія утилізує 45 вертольотів MRH90 Taipan замість продати Україні

by host

За даними австралійського видання APDR збройні сили країни наразі утилізовують 45 вертольотів NH90 (MRH90 Taipan), які пропонувала придбати Україна. У 2022 році вертольоти били визнані недостатньо надійними та проблемними з погляду технічного обслуговування.

Вертольоти відносно нові (2000-ті роки), кожен коштує $20 млн, вони мають попит на вторинному ринку. Свого часу Україна направила офіційний запит з метою придбати NH90.

Доля MRH90 Taipan – буквально були порізаними на частини. Рішення було затверджене після інциденту 2023 року, коли четверо військових загинули під час навчань. Однак у березні мала місце й інша пригода: після помилки пілота NH90 зміг успішно приводнитися завдяки особливостям конструкції, у результаті цього ніхто з екіпажу не постраждав.

Іронія в тому, що у конструкції Taipan використане вуглецеве волокно, яке військові не мають можливості розрізати – тож вертольоти просто розбирають, а деталі закопують в землю.

NH90 розроблений консорціумом європейських країн на початку 1990-х. Він перебував або перебуває на озброєнні кількох країн, деякі з них відмовилися від вертольота через надійність. У Норвегії від NH90 відмовилися минулого року та висловили наміри повернути машини виробнику та вимагати компенсації – запланована операційна готовність так і не була досягнута.

Австралія надала ЗСУ одноразові картонні дрони PPDS: навантаження до 5 кг, до 3 годин в повітрі та дистанція до 120 км

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.