Головна Military Більше 10 моделей українських дронів допущені до експлуатації у 2025 році

Більше 10 моделей українських дронів допущені до експлуатації у 2025 році

Оптоволоконні дрони українського виробництва змінюють підхід до використання безпілотників на полі бою. Невразливі до засобів радіоелектронної боротьби, ці дрони забезпечують надійний зв’язок і високу якість відео. Міністерство оборони України повідомило, що з початку 2025 року до бойового застосування допущено понад десять моделей оптоволоконних дронів.

Про це розповідає ProIT

Переваги оптоволоконних дронів

Оптичний канал управління, використаний у цих дронах, дозволяє уникнути перехоплення або глушіння зв’язку, що робить їх особливо ефективними в умовах сучасного бойового середовища. «Нині дрони вартістю $500 уражають ворожі цілі, що коштують десятки, а то й сотні тисяч доларів. Для ефективної боротьби із ресурсно потужнішою країною-агресором маємо досягти домінування у розвитку нових інструментів війни та їхнього масштабування. Ми мусимо виграти технологічні перегони у ворога», — зазначає Валерій Чуркін, заступник міністра оборони.

Активні поставки та локалізація виробництва

Протягом лютого 2025 року Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання більше ста моделей військової техніки, з яких 90% виготовлено в Україні. Для порівняння, у той же період минулого року на озброєння прийнято близько 60 зразків техніки, лише третина з яких була українського виробництва. Сили оборони України активно отримують оптоволоконні дрони. На початку березня бійці ГУР МО отримали благодійну партію дронів від українського виробника 3DTech. Гендиректор компанії Олексій Жулінський розповів про особливості виробів, зазначивши, що 3DTech налагодила намотування котушок на власних потужностях.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.