Головна Military Кожен зліт МіГ-31К несе небезпеку пуску «Кинджала», що здатен уражати будь-яку точку на території України протягом кількох хвилин

Кожен зліт МіГ-31К несе небезпеку пуску «Кинджала», що здатен уражати будь-яку точку на території України протягом кількох хвилин

by host

Сьогодні російські окупанти оскаженіли та влаштували українцям кілька повітряних тривог через зльоти літаків МіГ-31К. На жаль, не всі зльоти були навчальними. Також сьогодні спостерігалися пуски ракет «Кинджал». Тож слід пам’ятати про небезпеку.

Кожний зліт МіГ-31К являє собою потенційну загрозу пусків ракети Х-47М2 «Кинджал». Тому кожного разу, коли спостерігається зліт таких літаків, оголошується повітряна тривога. Через характеристики балістичних, аеробалістичних та надзвукових ракет є певні особливості у процедурі виявлення та спостереження таких цілей. Такими процедурами займаються кваліфіковані спеціалісти за спеціалізованим обладнанням.

Ракета Х-47М2 «Кинджал» належить до класу аеробалістичних ракет. Це різновид балістичних ракет, що запускаються з літаків. Вони здатні розвивати високу швидкість, що ускладнює їхнє перехоплення. У випадку Х-47М2 «Кинджал» максимальна швидкість заявлена на рівні 10-12 Маха (12350-14688 км/год).

Також ця ракета відрізняється великою дальністю ураження ─ близько 2000 км. Отже, при пуску з літака МіГ-31К в Липецькій області росії така ракета здатна досягати будь-якої точки в Україні. При цьому, завдяки високій швидкості польоту, вона здатна долітати до найвіддаленіших куточків України приблизно за 6,5 хвилини. Регіони, які ближче розташовані до країни-агресора, мають ще менше часу на реакцію: 1,7 хвилини для Харкова, близько 2,5 хвилини для Чернігіва, Полтави, Дніпра, 3,2 хвилини для Києва.

Слід зазначити, що Telegram-канали не є надійним джерелом деталізованої інформації про пуски ракет, наявність таких цілей та їх статус. У власників таких каналів відсутнє спеціалізоване обладнання, яке спроможне коректно фіксувати запуск та статус цілей, а більшість інформації береться з ПЗ, яке отримане у незаконний спосіб, або методом передруку з інших ЗМІ. Тому нерідко виникають ситуації, коли кількість бортів, статус цілей, та їх кількість трактуються різними «джерелами» по-різному.

Наразі єдиними системами ППО в Україні, підтверджено здатними знищувати ракети «Кинджал», є комплекс Patriot. На жаль, їхня кількість обмежена в Україні, вони здатні захистити лише окремі регіони. А територія країни досить велика.

Саме тому важливо вчасно реагувати на сигнали повітряної тривоги та переходити у сховища. Адже після пуску ракети часу на це вже може не вистачити.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.