Головна Military Нічні FPV-дрони та зростання виробництва БПЛА в росії — нові небезпечні загрози на фронті

Нічні FPV-дрони та зростання виробництва БПЛА в росії — нові небезпечні загрози на фронті

by host

Українські військові помітили дві пов’язані небезпечні тенденції на фронті: використання росіянами нічних дронів з тепловізорами та загальне збільшення кількості ворожих дронів. На це звернув суспільну увагу Сергій Стерненко, наводячи цитату фронтовика:

Нічні FPV-дрони Ночные FPV-дроны

Про нічні FPV-дрони росіян нещодавно писав Мілітарний. Якості встановлених на них камер вартістю від $50 до $400 цілком достатньо для позиціювання цілей або завдання ударів дронами. Але дешевші камери не працюють у повній темряві, їм потрібне хоч якесь зовнішнє джерело світла. Дорожчі моделі здатні працювати без світла.

Тестуються і вже використовуються тепловізійні дрони. У них також застосовані недорогі китайські тепловізійні камери за $290-$340.

Окупанти часто викладають відео використання нічних дронів. Деякі з них, на жаль, демонструють успішні та доволі складні операції: наприклад, нічне ураження підрозділів, а потім евакуаційних машин. Окрім самого факту застосування, відео показують відповідний рівень операторів.

Опубліковано також відео перехоплення російського нічного дрона, який намагався уразити катер з піхотинцями.

Про нарощення використання дронів росією також пише Максим Жорін з Третьої штурмової:

«… нарощування виробництва дронів в рф ми бачимо кожен день на фронті. Наприклад, у вигляді десятків fpv, які п…ри можуть використати на одну нашу позицію.

В той час, як виробництво БПЛА в рашке має величезні промислові масштаби, наші розрахунки поки здебільшого забезпечуються за рахунок приватних ініціатив та волонтерів. І навіть навчання пілотів лежить на самих підрозділах».

Єгор Фірсов, політик, а нині військовий ЗСУ, написав розлогий пост про ситуацію на фронті та на війні в цілому. Зокрема він наголошує на проблемі дронів та здатності росії позичати та масштабувати українські ідеї:

«Ми продовжуємо поступаємось ворогу майже у всьому: в живій силі, боєприпасах, дронах. Майже два роки війни в цьому плані до кардинального перелому не призвели. Росіяни вчаться на своїх помилках і крадуть наші технологічні рішення. Ми креативніше, але вони мають змогу масштабувати наші ідеї та брати чисельністю.

Звичайно, вже завтра Україна не побудує сама літаки, не сконструює аналоги хаймарсів. У нас немає і не буде мільйона штурмовиків. Але виробити дронів у багато разів більше за ворога, і краще за нього застосувати – це реально!»

Навіть найдорожчі дрони коштують дешевше або зіставно з 120 мм мінами ($1000-1500) або 155 мм снарядами ($2000-3000). Військові кажуть, що масове застосування ворогом дронів, зокрема нічних, сковує пересування військ приблизно у 15 км від лінії фронту.

Для розв’язання проблеми вони рекомендують розгортання масового виробництва дронів, засобів придушення та перехоплення державою. Також важливо підтримувати високий технологічний рівень – перемогти росію виключно кількістю не вийде.

Програма Replicator: Пентагон планує створити армію дешевих дронів, щоб протистояти домінуванню Китаю на ринку БПЛА

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.