Головна Military Оновлений «Захист України» — учні 10-11 класів проходитимуть курс з керування дронами

Оновлений «Захист України» — учні 10-11 класів проходитимуть курс з керування дронами

by host

В закладах професійно-технічної освіти тим часом введуть нову спеціальність — «оператор цивільного дрона».

З вересня 2024 року учнів старших класів в українських школах навчатимуть за оновленим курсом «Захист України», який загалом складатиметься із 6 модулів і передбачатиме вивчення:

  • домедичної підготовки в умовах бою з елементами тактичної медицини;
  • військових технологій: навички управління БпЛА, радіозв’язку тощо;
  • озброєння та військової техніки, стрілецької підготовки;
  • орієнтування на місцевості та інженерну фортифікацію;
  • комунікації та взаємодії в бою;
  • форми та методи ведення інформаційної війни: пропаганда, дезінформація, кібератаки, психологічні операції, інформаційні операції;
  • цивільної безпеки населення: навички поводження в екстрених ситуаціях, формування плану виживання тощо.
Фото: defenceforukraine.com.ua

Згідно з текстом оновленої програми, хлопці та дівчата навчатимуться разом, а поділ за групами здійснюватиметься не за статтю, а для відпрацювання певних навичок.

«Ми викинули з освітньої програми все, що туди потрапило за радянським підходом. Завдання дисципліни «Захист України» — дати молодому громадянину усвідомлене розуміння того, для чого захищати державу, чому це вигідно йому особисто, чому держава є важливим інструментом досягнення його особистого успіху та безпеки. І далі — навички того, як саме він може захищати її», — сказав міністр освіти й науки України Оксен Лісовий в травневому інтерв’ю виданню Hromadske.ua.

Розробляти програму допомагали українські організації, дотичні до військової справи: зокрема, військова школа «Боривітер», проєкт підготовки операторів БпЛА Victory Drones, благодійний фонд «Солом’янські котики».

Кошти на підвищення кваліфікації вчителів та закупівлю необхідного обладнання (тренажери, навчальні дрони, медичні манекени тощо) виділили ще у грудні 2023 року загальною сумою у 1,7 млрд гривень.

«Наше завдання — не мілітаризувати суспільство, а сформувати у нього оборонну свідомість та осмислений підхід до важливості цього захисту. Хочемо надати спокійну психологічну установку громадянину, що війна може стати складовою нашого життя, і це не катастрофа чи трагедія, якій не можна протистояти. Навпаки: ми спроможні захищатись і знаходити для себе різні ролі: як у контексті армії, так і в контексті цивільних дій», — додав Лісовий.

Зазначається, що навчання проводитимуть у спеціальних осередках, облаштованих манекенами й спорядженням. Загалом по України таких відкриють близько тисячі — один центр працюватиме на 5-10 шкіл (подібні вже працюють у Львові та на Київщині, згідно з даними видання LB.ua).

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.