Головна Military Подарунки від Франції для ЗСУ — САУ «Цезар» та «розумні» авіабомби AASM Hammer (під F-16?)

Подарунки від Франції для ЗСУ — САУ «Цезар» та «розумні» авіабомби AASM Hammer (під F-16?)

by host

Міністри оборони Франції (Себастьян Лекорню) та України (Рустем Умеров) разом анонсували коаліцію «Артилерія для України». Вона спрямована на посилення військової підтримки України як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.

Про це розповідає ProIT

Себастьян Лекорню також повідомив, що Франція найближчими тижнями поставить 6 самохідних артилерійських установок Caesar, які Україна придбала власним коштом. Крім того, у 2024 році Франція здатна зробити для України ще 72 таких САУ. При цьому 12 із них готова профінансувати сама Франція. Це коштуватиме їй €50 млн. Себастьян Лекорню закликає союзників профінансувати виробництво решти 60 САУ.

Нагадаємо, САУ Caesar має гармату калібру 155 мм. Вона здатна вести вогонь на відстані до 42 км зі швидкістю до 6 пострілів за хвилину.

Міністри оборони Франції додав, що з кінця січня Франція зможе щомісяця постачати українській армії 3000 снарядів калібру 155 мм, які використовують «Цезарі». Нині обсяг постачання становить 2000 снарядів на місяць, а на початку війни становив лише 1000 на місяць.

Крім того, Франція має намір передавати Україні 50 високоточних авіабомб AASM Hammer щомісяця. Така бомба оснащена спеціальним комплексом з прискорювачем, завдяки чому може долати відстань до 100 км і наводитися супутником, лазером або за допомогою інфрачервоної головки наведення. Раніше таке озброєння Україні не постачалося. Не виключено, що передача AASM Hammer пов’язана з очікуваними поставками літаків F-16 Україні.

Джерело: defense.gouv.fr

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.