Головна Military Помста за корвет «Тернопіль». Спецпризначенці ГУР знищили ракетний катер «івановєц» чорноморського флоту рф

Помста за корвет «Тернопіль». Спецпризначенці ГУР знищили ракетний катер «івановєц» чорноморського флоту рф

by host

ГУР МО повідомляє, що внаслідок спецоперації знищено ворожий ракетний катер «івановєц». Це можна назвати помстою за український корвет «Тернопіль», захоплений російськими військами 20 березня 2014 року під час окупації Криму, й потім перетвореного на плавучу мішень для потоплення протикорабельною крилатою ракетою «Москіт», випущеною саме з «івановця».

У ніч з 31 січня на 1 лютого 2024 року операцію здійснили воїни спецпідрозділу Group 13 Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Судно ворога перебувало на рейді озера Донузлав у тимчасово окупованому Криму.

Помста за корвет «Тернопіль». Спецпризначенці ГУР знищили ракетний катер «івановєц» чорноморського флоту рф

Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом ― «івановєц» дав крен на корму і затонув. Вартість втраченого державою-агресором корабля становить орієнтовно $60-70 млн.

Пошуково-рятувальна операція російських окупантів на Донузлаві, згідно з попередньою інформацією, успіху не мала. Натомість подія дозволила закреслити ще одно судно російського чорноморського флоту.

Помста за корвет «Тернопіль». Спецпризначенці ГУР знищили ракетний катер «івановєц» чорноморського флоту рф

UPD: ВМС ЗСУ про зустріч ракетного катера «івановєц» із крейсером «москва»:

Це досить суттєва втрата, враховуючи наявність всього трьох таких катерів проєкту 1241.1 у складі чорноморського флоту рф і озброєння, серед якого протикорабельні ракети типу «Москіт» з дальністю до 130 км.

Наразі тривають пошуково-рятувальні роботи. З огляду на штатну кількість особового складу в 40 моряків, наслідки скорочення корабельного складу рф є теж суттєвими.

UPD2: Кирило Буданов повідомив, що катер атакували шістьма морськими дронами MAGURA V5. Й пообіцяв більше таких атак.

Українські морські дрони: «Марічка», Sea Baby, MAGURA V5 та інші

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.