Головна Military Шість країн НАТО створять «стіну дронів» на кордоні з росією

Шість країн НАТО створять «стіну дронів» на кордоні з росією

by host

Північні країни НАТО, Фінляндія, Норвегія, Польща та країни Балтії, планують розробити «стіну безпілотників», щоб допомогти захистити свої кордони з росією. До цього спонукає низка провокацій останньої: організація потоків мігрантів та спроба змінити морські кордони. Уряди країн не надали інформації, як саме працюватиме «стіна».

Міністри шести країн заявили, що обговорили створення скоординованої системи безпілотників уздовж їхніх кордонів з росією для запобігання подальшим провокаціям та для допомоги в обороні. Міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен каже, що план створення стіни для безпілотників діятиме на 1340 км кордону з росією і з часом покращуватиметься. Міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте каже, що кожна країна у цій справі повинна зробити своє «домашнє завдання» і запропонувала також використовувати кошти ЄС.

Раніше рф опублікувала пропозиції щодо одностороннього розширення своїх морських кордонів з Литвою та Фінляндією, потім план був видалений. Через день російські прикордонники зняли з естонських вод 25 буїв, які позначали кордон, що викликало обурення та повідомлення про підтримку Таллінна з боку НАТО та низки держав.

Багато країн НАТО вважають, що росія може «перевіряти на міцність» кордони НАТО протягом наступних років, у той час, як розвідувальні служби виявили низку диверсійних операцій на їхній території. Війна росії проти України підкреслила важливість безпілотників, оскільки обидві сторони активно їх використовують. Декілька країн НАТО у відповідь створили або активізували свої підрозділи для боротьби з безпілотниками.

Шість країн НАТО також обговорили на зустрічі плани евакуації значної частини свого населення у разі конфлікту. Фінські офіційні особи висловили здивування тим, що Україна тримає своє цивільне населення на лінії фронту або поблизу неї, заявивши, що оборонні плани їхньої країни передбачають евакуацію прикордонного населення.

Секретна зброя НАТО — Україна приєдналася до мережі бойових лабораторій альянсу

Джерело: Financial Times

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.