Головна Military США нарешті готові передати Україні високоточні бомби GLSDB з дальністю ураження 150 км

США нарешті готові передати Україні високоточні бомби GLSDB з дальністю ураження 150 км

by host

Прессекретар Пентагону генерал-майор Пет Райдер провів брифінг під час якого підтвердив, що Україна отримає високоточні бомби GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb). З міркувань секретності, він не став називати будь-які конкретні терміни постачання.

«Що стосується бомби малого діаметра, як ми визнали минулого року, ми надамо Україні бомбу малого діаметра наземного базування в рамках нашої USAI (Ініціатива сприяння безпеці України) – наших зусиль щодо надання допомоги у сфері безпеки, що фінансуються USAI. Однак з міркувань безпеки роботи ми не збираємося підтверджувати конкретні терміни», – заявив Пет Райдер.

Водночас ресурс Politico заявляв, що передача бомб GLSDB Україні почнеться вже сьогодні, 31 січня.

Нагадаємо, GLSDB є комбінацією авіаційної бомби й двигуна від некерованої ракети. Таке рішення має кілька переваг. По-перше, такі боєприпаси сумісні з установками М-270 та HIMARS, які вже є на озброєнні України. По-друге, ця розробка вдихнула друге життя у застарілий снаряд М-26 для РСЗВ. Його можна не утилізувати, а застосувати двигун для отримання високоточного озброєння.

Бомба GLSDB запускається із наземної установки, використовуючи артилерійський двигун. Після запуску розкриваються крила, і боєприпас уже діє як крилата ракета. Він здатний нести близько 100 кг бойової частини на відстань до 150 км і точно вражати цілі. Під час проведення випробування на максимальній дальності похибка відхилення становила не більше 1 метра. Ще однією перевагою є здатність боєприпасу маневрувати у польоті.

США наконец готовые передать Украине высокоточные бомбы GLSDB с дальностью поражения 150 км

Такі високоточні ракети будуть дуже корисними для нанесення урону російським окупаційним військам в Україні. При дальності польоту до 150 км вони покривають майже всю тимчасово окуповану територію. Лише південні регіони Криму виявляться поза досяжністю. Але Джанкой і території, розташовані на північ від цього населеного пункту, будуть перебувати в зоні ураження. А там є багато важливих цілей для знищення.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.