Головна Military Супутникові системи Gilat SkyEdge, вироблені в Україні, масово постачалися в росію, — Слідство.Інфо

Супутникові системи Gilat SkyEdge, вироблені в Україні, масово постачалися в росію, — Слідство.Інфо

by host

За даними «Слідство.Інфо», комплекси супутникового звʼязку Gilat SkyEdge, які вироблялися в Україні, у кількості десятків тисяч постачалися до росії. Завод американської компанії Jabil Circuit в Ужгороді виробляв системи для ізраїльської Gilat Satellite.

Згідно з митними деклараціями, доступ до яких отримали журналісти, у 2023 році в росію було ввезено близько 22 тисяч систем на суму близько $5 млн. У 2022 році, до росії потрапило обладнання на $840 тис. Також є чисельні свідчення використання росіянами цих систем на фронті. Супутниковий звʼязок Gilat масово продають у росії та особливо наголошують на його придатності для «сво».

Супутникові комплекси Gilat працюють з російськими супутниками мереж «ямал» і «експрес» за принципом супутникового ТБ — треба наводити антену на стаціонарний супутник. Для російських окупантів такі системи, а також наявність власних сателітів, безпечніші з погляду відстеження та придушення, тобто фактично кращі в цьому плані, ніж Starlink.

Як стверджують розслідувачі, вже понад 20 років Gilat Satellite Networks допомагає росіянам розбудовувати супутниковий зв’язок і є партнером найбільших стільникових операторів рф, а також займається військовим та поліційним зв’язком. Росіяни закуповують системи Gilat і в цьому році.

Системи ужгородського виробництва постачалися до росії з Ізраїлю та Туреччини — і країною походження вказувалася Україна. Також компанія постачала до рф обладнання з Філіппін (відомо про 16 тис. комплектів). Початок повномасштабного вторгнення росії в Україну не припинив постачання — навпаки, кількість замовлень виросла у рази.

Значна частина товарів виробництва ужгородського заводу Jabil Circuit експортується до Угорщини. Треба сказати, що з початком вторгнення Jabil, на відміну від Gilat, вийшла з росії, включно з закриттям наявних виробництв. Також декларується й відсутність експорту ужгородського підприємства у росію — що суперечить наявним фактам. Саме російський митний брокер вказав країною походження Україну згідно з інформацією, яку підтвердив відправник.

Цікаво, що Gilat Satellite Networks виконує військові замовлення й для США. У лютому 2024 року дочірня американська компанія Gilat отримала замовлення на переносні концентратори супутникового звʼязку вартістю $10 млн.

Starlink у військових рф — що кажуть експерти та як цьому завадити?

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.