У рамках співпраці між Україною та Чехією планується створення розвідувального супутникового угрупування, яке буде включати в себе як існуючі моделі супутників, так і спеціально розроблені для Збройних Сил України.
Про це розповідає ProIT
Важливе угоду про спільний оборонний кластер було підписано ще у 2022 році, що стало основою для розвитку проєкту космічного співробітництва. Про це повідомив Ян Грохман, головний редактор чеського видання Armadni novini, у блозі на «Мілітарному».
Супутники TROLL та Drak
Основою угрупування стануть супутники TROLL, вироблені чеською компанією TRL Space. Ці супутники будуть оснащені гіперспектральною камерою з діаметром об’єктива 100 мм, яка має можливість отримувати зображення поверхні Землі з роздільною здатністю близько 5 метрів на піксель.
Згодом до проекту приєднаються супутники Drak, розробка яких ведеться чеським космічним кластером Brno Space Cluster за підтримки TRL Space. Супутники Drak будуть більшими та оснащеними камерами, які зможуть фіксувати зображення з роздільною здатністю менше ніж 1 метр на піксель. Вага цього супутника складе від 50 до 150 кг, проте точні характеристики наразі не розголошуються з міркувань безпеки.
Забезпечення зв’язку та альтернативи
В умовах нестабільних відносин з США, Україна потребує не лише розвідувальних супутників, а й надійних засобів зв’язку. Власник компанії SpaceX Ілон Маск не вважається другом України, тому наступним кроком є пошук альтернативи Starlink. Франко-британська компанія Eutelsat розглядає можливість розширення своїх послуг для України та веде переговори з Європейським Союзом з цього питання.