Головна Military Україна запустить виробництво власного аналога ударного БПЛА «Ланцет» – Федоров

Україна запустить виробництво власного аналога ударного БПЛА «Ланцет» – Федоров

by host

Незабаром в Україні розпочнеться масове виробництво нових дронів-камікадзе по типу російського «Ланцета». Такі дрони здатні уражати ворога на відстані до 40 км. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«У рейнджі до 20 км у нас є велика кількість коптерів, які застосовують, FPV-дронів, але вночі зараз досить важко знайти ціль в діапазоні 20 км. Ми це бачимо по статистиці. Нам потрібно вражати на 40 км», ─ заявив він.

Михайло Федоров додав, що українські виробники вже створили тестові зразки, і їх вже перевірили в бойових умовах.

«Вже є бойові застосування, але поки що це одиниці», ─ додав віцепрем’єр.

Невдовзі слід очікувати початку ширшого застосування таких БПЛА. За попередніми даними, роботу тестових зразків цих безпілотників росіяни відчують протягом двох місяців.

«Важко назвати конкретні дати, але я думаю, що протягом двох місяців почне з’являтися інформація у російських пабліках, як палають їхні танки», – сказав Михайло Фдоров.

На запровадження серійного виробництва українського аналога «Ланцета» може знадобитись приблизно пів року – щоб «розігнати ринок» таких дронів-камікадзе, оскільки «Ланцети» «досить технологічні».

«Зараз на радарах є кілька компаній, і ми тестуємо їх продукти. В найближчі тижні вирішиться доля контрактів на виробництво дронів типу «Ланцет», – заявив Федоров.

Невдовзі після цього безпілотники потраплять на поле бою.

Під час повномасштабного нападу на Україну росія активно застосовує ударні безпілотники власної розробки «Ланцет». У середині 2023 року заступник начальника ГУ Генштабу ЗСУ Олексій Громов заявляв, що країна-окупант виготовила до 900 одиниць цих дронів, з яких 850 застосували в зоні бойових дій.

БПЛА «Ланцет» здатен долати відстань до 40 км та рухатися зі швидкістю до 110 км/год (до 300 км/год при пікіруванні). Максимальна маса становить 12 кг (бойова частина – до 3 кг).

Джерело: forbes

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.