Головна Military в Австралії випробували мобільний лазер, що вражає БПЛА зі швидкістю 100 км/год

в Австралії випробували мобільний лазер, що вражає БПЛА зі швидкістю 100 км/год

by host

Австралія випробувала свою першу лазерну зброю, яка здатна збивати дрони з високою точністю. Відповідні випробування пройшли в травні на одному з армійських полігонів.

За даними Сил оборони Австралії (ADF), портативний високоенергетичний лазер Fractl може відстежувати предмети розміром з монету 10 центів, що рухаються на відстані 1 км зі швидкістю 100 км/год. Система має достатню потужність, щоб пропалити сталь. Fractl вважалася найпотужнішим у світі портативним високоенергетичним лазером.

Ця лазерна зброя є основною частиною зусиль ADF щодо розвитку свого арсеналу протидії безпілотним літальним апаратам. Компактну систему, яка за розмірами схожа на валізу, розробила компанія AIM Defence з Мельбурну. Компанія стверджує, що в її лазері Fractl використовується найдосконаліша у світі система відстеження та оптики, яка забезпечує точність ураження БПЛА. Лазерний промінь може націлитися на критичні компоненти дрона, такі як ротор, проводка та камера.

В Австралії випробували мобільний лазер, здатний уражати БПЛА зі швидкістю до 100 км/год

«Ви натискаєте кнопку, щоб відстежити безпілотник, і комп’ютер бере на себе роботу, потім ви натискаєте іншу кнопку, щоб «натиснути на курок», як у відеогрі», — сказав капрал Патрік Фланаган з ADF.

За допомогою вказівного пальця оператор може швидко перемикати приціл між компонентами дрона. Щоб вивести камеру з ладу, знадобляться лічені секунди, а щоб вивести з ладу ротор – 2-3 секунди.

В Австралії випробували мобільний лазер, здатний уражати БПЛА зі швидкістю до 100 км/год

Система розроблена з метою інтеграції в існуючі структури. Fractl легко розгортається, пропонує варіанти живлення від акумулятора та джерела змінного струму. Весь готовий до експлуатації блок важить 50 кг, що робить його портативним і простим у використанні в різних робочих сценаріях. AIM стверджує, що розміри та вага Fractl становлять одну десяту від габаритів та ваги інших лазерних систем, доступних на ринку. Також зазначається, що це одне з найбільш економічно ефективних рішень для захисту від безпілотників.

Джерело: interestingengineering

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.