Головна Military В Україні знешкоджений перший реактивний «Шахед-238» – швидкість понад 500 км/год

В Україні знешкоджений перший реактивний «Шахед-238» – швидкість понад 500 км/год

by host

В Україні збитий перший «Шахед-238» з реактивним двигуном, про це повідомив спеціаліст зі зв’язку та РЕБ Сергій «Флеш» Бескрестнов. БПЛА здатний розвивати швидкість понад 500 км/год, пролітати більші відстані та швидко маневрувати. Наявні мобільні зенітні групи неефективні на таких швидкостях.

Шахед-238 Shahed-238

Нові Shahed-238 швидше долітатимуть до підконтрольної території України та до будь-якої цілі на ній. Однак без значного збільшення запасу пального швидкість також може означати меншу можливу відстань. Для їхнього ефективного знешкодження мобільні групи повинні мати ПЗРК Stinger чи інші аналоги.

Втім, Shahed-238 не зазнали суттєвої зміни бойової частини та систем наведення, хоча існують їхні варіанти з інфрачервоними, оптичними та радіолокаційними системами. Чорний колір корпусу може свідчити про застосування радіопоглинальних матеріалів, але наразі були знайдені уламки звичайного світлого кольору. Чорні дрони-камікадзе теж збивали в Україні, але це були не реактивні моделі.

Баражуючі боєприпаси «Шахед-238» були представлені в Ірані у листопаді 2023 року і неочікувано швидко виявилися залученими до бойових дій в Україні. Офіційні характеристики Shahed-238 виробник не публікує, усі дані є орієнтовними.

Безпілотники AQ 400 Scythe – чи стане українська «Коса» аналогом іранських «Шахедів»?

Джерело: Сергій Флеш

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.