Модуль Persistent Smart Acoustic Profiler (PSAP) Voyager, розроблений американською Військово-морською аспірантурою (NPS) у партнерстві з компанією Seatrec, пройшов успішні випробування біля Гавайських островів. Цей підводний зонд здатний автономно вести моніторинг і передавати акустичні та океанографічні дані в режимі практично реального часу.
Про це розповідає ProIT
Технологія автономного живлення
PSAP Voyager використовує для живлення перепад температури океанічної води, що дозволяє йому функціонувати без потреби у надводній або підводній інфраструктурі. Бортовий комп’ютер пристрою, який працює на Linux, забезпечує перетворення теплової енергії в електричну. Акустичні датчики є пасивними, а сам зонд обладнаний засобами зв’язку з супутниками та двигуном для зміни положення.
Пристрій може працювати на глибині до 1 км, а наразі він вже функціонує на глибині 700 м, надаючи інформацію про навколишнє середовище. Зазначається, що PSAP Voyager може безперервно передавати дані, поки дозволяють його фізичні ресурси.
Секретність військових розробок
Попри те, що військові не розкривають багато деталей про PSAP Voyager, інформацію про його автономне живлення оприлюднила компанія Seatrec, що співпрацювала з виробником. Оголошення Військово-морських сил США про випробування не надає технічних характеристик, і наразі невідомо, коли пристрій буде введено в експлуатацію.
«У сучасному технологічному світі секретність військових розробок досить відносна»
Останнім часом американські та європейські військові активізували розробку підводних технологій, щоб протистояти загрозам з боку військово-морських сил Китаю та росії.