Головна Military ЗСУ вперше використали систему ППО проєкту FrankenSAM, а літак А-50, схоже, збили, поєднавши можливості С-300 та Patriot

ЗСУ вперше використали систему ППО проєкту FrankenSAM, а літак А-50, схоже, збили, поєднавши можливості С-300 та Patriot

by host

Як заявив очільник Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, у ніч проти 17 січня українські військові вперше застосували систему ППО проєкту FrankenSAM. Застосування виявилося вдалим ─ захисники неба збили БПЛА типу Shahed на відстані 9 км.

Нагадаємо, FrankenSAM – це програма з поєднання західних ракет класів «повітря-повітря» та «поверхня-повітря» із наявними в Україні радянськими ЗРК. Такий підхід дозволяє посилити українські сили ППО на тлі виснаження запасів радянських ракет для ЗРК «Бук» та інших.

Камишін заявив, що наразі в межах програми FrankenSAM вже напрацьовано 5 проєктів. Всі ці системи вже розгорнули на полі битви.

Аналітики також зазначають, що нещодавнє збиття російського літака ДРЛВ А-50 також може бути результатом поєднання можливостей радянської системи С-300 та американської Patriot. Це випливає з наступного, повідомляє Forbes.

Від лінії фронту до зони падіння А-50 ─ понад 100 км. Єдиними засобами ураження на озброєнні ЗСУ, які можуть уражати літак на такій відстані ─ ракети PAC-2 GEM-T/GEM-C для MIM-104 Patriot. Пілот російського літака Су-34, перебуваючи в тому ж регіоні, під час розмови з диспетчером повідомив, що його літак потрапив під випромінювання РЛС С-300. Отже, ймовірно, ЗСУ об’єднали роботу Patriot та С-300 ─ ненадовго (на кілька секунд) активували радар С-300, щоб отримати дані про ціль, а потім здійснили пуски ракет з Patriot по виявлених цілях.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.