Головна Наука 1% найбагатших людей генерують більше викидів CO2, ніж 66% найбідніших

1% найбагатших людей генерують більше викидів CO2, ніж 66% найбідніших

by host

На «‎елітну групу», яка складається з 77 мільйонів людей (включно з мільярдерами, мільйонерами та тими, хто заробляє понад $140 тис. на рік) припадає 16% усіх викидів CO2 у 2019 році — цього достатньо, щоб спричинити понад мільйон додаткових смертей через спеку.

Дані звіту Oxfam (через Guardian) говорять про те, що 1% найбагатших людей продукував 5,9 млрд тонн викидів CO2 у 2019 році (що більше, ніж викиди від 66% найбідніших людей). За формулою «‎вартості смертності» (226 додаткових смертей на кожен мільйон тонн вуглецю), цього достатньо аби спричинити 1,3 млн додаткових смертей, пов’язаних з потеплінням протягом наступних десятиліть.

Людині з 99% нижчих верств населення потрібно близько 1500 років, щоб виробляти стільки CO2, скільки виробляють за рік найбагатші мільярдери.

У 2019 році країни з високим рівнем доходу (переважно на півночі світу) були відповідальними за 40% глобальних викидів CO2 на основі споживання, тоді як внесок від країн з низькими доходами (переважно на півдні) становив незначні 0,4%. На Африку, де проживає приблизно 1/6 населення світу, припадає лише 4% викидів.

Екстравагантний вуглецевий слід у 0,1% — від супер’яхт, приватних літаків і особняків до космічних польотів і бункерів — у 77 разів перевищує рівень, необхідний для того, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5℃.

«‎Еліта» також утримує акції багатьох компаній, що дуже забруднюють довкілля. У США, наприклад, кожен четвертий член Конгресу володіє акціями фірм, що займаються викопним паливом, на загальну суму від $33 до $93 млн. У звіті кажуть, що саме це пояснює, чому глобальні викиди продовжують зростати, а уряди країн півночі виділили $1,8 трлн на субсидування промисловості викопного палива у 2020 році, всупереч міжнародним зобов’язанням щодо поступового скорочення викидів CO2.

За розрахунками Oxfam, податок на прибуток у розмірі 60% на доходи 1% найбагатших людей залучить $6,4 трильйона на рік і може скоротити викиди на 695 мільйонів тонн.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.