Головна Наука 20 разів — не межа. SpaceX оновила рекорд багаторазового використання РН Falcon 9

20 разів — не межа. SpaceX оновила рекорд багаторазового використання РН Falcon 9

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Ще пам’ятаєте знамениту мемну пам’ятку SpaceX-скептика «тоді поговоримо»?

Повторними польотами ракет Falcon 9 в космос сьогодні вже нікого не здивуєш, але минулими вихідними головна «робоча конячка» SpaceX відзначилася вагомим та дуже навіть історичним досягненням: ступінь F9 B5 з індексом B1062 здійснив 20 успішних циклів «старт-посадка».

Сама подія сталася 13 квітня 2024 року під час місії Starlink Group 6-49 із виведення на орбіту нової партії з 23 інтернет-супутників Starlink. Ракета Falcon 9 стартувала з космодрому SLC-40 на мисі Канаверал о 01:40 UTC (18:40 за київським часом)

Абсолютний рекордсмен здійснив перший політ 5 листопада 2020 року — за майже три з половиною роки бустер допоміг вивести на орбіту два пілотовані кораблі Crew Dragon (місії Inspiration4 та Axiom-1), два апарати GPS, телекомунікаційні супутники (Nilesat-301, ArabSat 7B), 17 інтернет-супутників OneWeb та 507 власних інтернет-супутників Starlink.

20 разів — не межа. SpaceX оновила рекорд багаторазового використання РН Falcon 9
З листопада 2020 року SpaceX повторно використала ступінь B1062 для 20 запусків

Цікаво, що разом з цим рекордом SpaceX здобула ще один — вона здійснила два запуски зі стартового комплексу SLC-40 з інтервалом менше ніж три доби. Попередній відбувся 10 квітня о 05:40 UTC, а наступний вже 13 квітня о 01:40 UTC — інтервал між запусками склав 2 доби 19 годин 40 хвилин (тобто менше, ніж 68 годин). Інженери змогли покращити попередній рекорд приблизно на 26 годин.

20 разів — не межа. SpaceX оновила рекорд багаторазового використання РН Falcon 9

Одна з ключових відмінностей ракет SpaceX — багаторазове використання задля суттєвої економії коштів на доставці вантажів у космос. На ракетах сімейства Falcon повторно використовуються перший ступінь та головний обтічник. Після запуску перший ступінь з використанням реактивної схеми сідає на космодром або морську платформу (залежно від профілю місії та залишків палива), а після відновлення повторно обслуговую нові запуски. Трошки історії: 31 березня 2017 року SpaceX вперше запустила Falcon 9 з відновленим першим ступенем, а у 2018-му перейшла на покоління ракети Falcon 9 Block 5 з додатковими оптимізаціями для багаторазового використання (10 разів з мінімальним міжпольотним обслуговуванням та до 100 разів — з частковою заміною деталей). Відтоді SpaceX впевнено оновлює рекорди багаторазового використання РН — за весь час ракети сімейства Falcon успішно здійснили 297 посадок з 308 спроб. Загалом 42 РН літали по кілька разів. Також SpaceX понад 300 разів повторно використовувала половинки обтічника, причому деякі з них вже налітали понад одинадцять місій.

Наразі SpaceX активно готується до четвертого випробувального польоту Starship, який очікується вже за місяць — у травні. Раніше президентка Гвін Шотвелл назвала третій тест «надзвичайно успішними» і конкретизувала ціль на 2024 рік — успішно вивести на орбіту Starlink за допомогою Starship, повернути обидві частини та здійснити 148 запусків Falcon 9.

Starship вперше дістався орбіти, але «сісти» в океан не зміг — SpaceX втратила космоліт на підльоті

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.