Компанія Apple планує розширити можливості своїх пристроїв, впровадивши нативну підтримку керування за допомогою мозкових сигналів. За інформацією The Wall Street Journal, Apple співпрацює з нейротехнологічним стартапом Synchron, який розробляє імплантований інтерфейс мозок-смартфон під назвою Stentrode.
Про це розповідає ProIT
Технологія Stentrode для людей з обмеженими можливостями
Ця інноваційна технологія націлена головним чином на осіб із тяжкими порушеннями моторики, такими як пацієнти з бічним аміотрофічним склерозом. Stentrode імплантується через яремну вену, розміщуючись у судині над моторною корою мозку. Пристрій обладнаний 16 електродами, які здатні зчитувати нейросигнали, пов’язані з рухом, без необхідності в операції на черепі.
Отримані сигнали перетворюються на цифрові команди, що дозволяє користувачеві управляти різними пристроями Apple, від iPhone до гарнітури Vision Pro, лише за допомогою думки. Один із пацієнтів, який повністю втратив рухливість, вже використовує цю технологію для взаємодії з пристроями Apple, хоча й з певними обмеженнями швидкості порівняно з традиційними методами.
Інтеграція нейроінтерфейсів у стандартні платформи
Apple має намір інтегрувати підтримку нейроінтерфейсів у свою існуючу платформу Switch Control — систему адаптивного керування, що вже підтримує джойстики та альтернативні методи введення. У разі успішної реалізації це може стати новим стандартом у галузі, подібно до того, як Apple у 2014 році запровадила протокол Made for iPhone для слухових апаратів.
Офіційний запуск підтримки BCI (Brain-Computer Interface) очікується у 2025 році. Водночас, цікаво, що підхід Apple і Synchron суттєво відрізняється від розробок Neuralink Ілона Маска, який працює над створенням інвазивного чіпа, що імплантується безпосередньо в мозкову тканину. Проте обидві ініціативи вказують на перехід до нової ери взаємодії людини з технологією без використання екранів, дотиків та голосових команд.