Головна Наука Британські вчені створили 3D-друковані «вафельні» фільтри, що видаляють до 75% «вічних хімікатів» із води

Британські вчені створили 3D-друковані «вафельні» фільтри, що видаляють до 75% «вічних хімікатів» із води

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Дослідники з Університету Бата у Великій Британії розробили новий метод видалення токсичних «вічних хімікатів» зі стічних вод за допомогою спеціально оброблених керамічних решіток, надрукованих на 3D-принтері.

Перфтор- і поліфторалкільні речовини (PFAS) становлять одну з найсерйозніших загроз для довкілля та здоров’я людей сьогодні. Через широке застосування впродовж майже століття ці хімікати поширилися всією планетою. Вони не розкладаються, за що й отримали назву «вічних хімікатів». PFAS неминуче потрапляють у наші організми, де їх пов’язують із різноманітними проблемами зі здоров’ям — від діабету до різних видів раку.

Науковці з Університету Бата продемонстрували новий потенційний метод видалення PFAS із води. Вони створили «моноліти» — 3D-друковані структури з керамічних матеріалів, насичених оксидом індію, який зв’язується з молекулами PFAS. Ці моноліти занурюють у забруднену воду на кілька годин, після чого виймають разом із прикріпленими до них хімікатами. Потім моноліти обробляють для видалення хімікатів і повторного використання.

На відміну від багатьох 3D-друкованих структур, які потребують тонкої деталізації, ці моноліти складаються з товстіших «локшин» матеріалу, схожих на зубну пасту, видавлену з тюбика. Структура нагадує стопку вафель. Мета такого дизайну — не лише спростити виробництво, але й максимізувати площу поверхні для захоплення якомога більшої кількості PFAS.

Під час випробувань ці моноліти спочатку видаляли 53% поширеного PFAS — перфтороктанової кислоти (PFOA) — з води за три години. Піролізна обробка монолітів за температури 500°C відновлювала їх, даючи змогу використовувати повторно. Цікаво, що це навіть підвищувало їхню здатність очищувати воду. До третього циклу моноліти видаляли вже 75% PFOA за три години.

Доктор Ліана Зумпулі (Liana Zoumpouli), співавторка дослідження, зазначила:

«Створення монолітів за допомогою 3D-друку відносно просте, що дає змогу масштабувати процес. 3D-друк дозволяє створювати об’єкти з великою площею поверхні, що є ключовим для процесу. Коли моноліти готові, їх просто опускають у воду й дають їм працювати».

Нагадаємо, що нещодавно дослідники заявили, що літій-іонні акумулятори — це джерело небезпечного забруднення «вічними хімікатами».

Літій-іонні акумулятори – це джерело небезпечного забруднення «вічними хімікатами», кажуть дослідники

Джерело: Newatlas

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.