Головна Наука Британський стартап представив космічний корабель Sunbird для польотів на Марс

Британський стартап представив космічний корабель Sunbird для польотів на Марс

Британська компанія Pulsar Fusion у співпраці з UK Space Agency презентувала новаторську концепцію космічного корабля, що має потенціал змінити підходи до міжпланетних перельотів. Стартап пропонує використовувати ракету Sunbird, оснащену термоядерним реактором, який, за словами розробників, здатний скоротити час польоту на Марс з семи до трьох місяців.

Про це розповідає ProIT

Хоча проект ще перебуває на етапі теоретичних розробок, його реалізація передбачає проведення першого експерименту з контролем термоядерного синтезу у космосі вже в 2027 році.

Термоядерна енергетика для космічних подорожей

Річард Дінан, засновник Pulsar Fusion, зазначає, що умови космічного простору сприяють термоядерним реакціям значно більше, ніж атмосфера Землі.

“На Землі синтез чинить опір умовам атмосфери. У космосі ж, де цей процес є природним, ми можемо використовувати його енергію ефективніше”, – пояснює Дінан.

Відмінність технології Sunbird від звичайних реакторів поділу полягає у використанні злиття легких ізотопів – дейтерію та гелію-3. Гелій-3, незважаючи на свою рідкість на Землі, накопичується у великій кількості в місячному реголіті, що відкриває нові перспективи для його видобутку.

Майбутнє космічних подорожей

Компанія має на меті створення розгалуженої мережі космічних заправних станцій для забезпечення міжпланетних польотів.

“Термоядерні танкери Sunbird курсуватимуть між станціями на низькій навколоземній орбіті та біля Марса”, – ділиться планами CEO Pulsar Fusion.

Кораблі зможуть відключати хімічні двигуни та переходити на синтез для далеких перельотів, що дозволить значно заощаджувати ресурси часу та пального. Кожна 30-метрова ракета буде обладнана багатошаровим захистом від радіації та мікрометеоритів, а вартість одного запуску орієнтовно становитиме близько $90 млн.

Перший етап реалізації проекту включає орбітальні випробування реактора, заплановані на 2027 рік. У разі підтвердження ефективності технології, повноцінний прототип термоядерної ракети може з’явитися на початку 2030-х років.

“Швидкість реактивного струменя є ключовим параметром для міжпланетних місій”, – підкреслив Річард Дінан на галузевій конференції.

Однак темпи реалізації проекту залежать від залучення значних фінансових ресурсів, оскільки розвиток термоядерних двигунів потребує багатомільйонних інвестицій, а конкуренція на ринку космічних стартапів зростає.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.