Головна Наука Червоногубий кажан: найкумедніша риба світу, що ‘ходить’ по дну моря

Червоногубий кажан: найкумедніша риба світу, що ‘ходить’ по дну моря

Океан приховує безліч дивовижних істот, серед яких особливе місце займає червоногубий кажан (Ogcocephalus darwini). Ця риба, що мешкає у водах Галапагоських островів, вирізняється унікальною зовнішністю, яка неодмінно викликає усмішку. Яскраво-червоні губи та постійно сварливий вираз обличчя роблять її справжньою зіркою підводного світу.

Про це розповідає ProIT

Незважаючи на свою назву, червоногубий кажан не має нічого спільного з літаючими кажанами. Він є різновидом риби-вудильника, що використовує спеціальний відросток на голові для заманювання здобичі. Цей відросток може світитися або виділяти рідину, що приваблює дрібну рибу та ракоподібних.

Як розповідає IFLScience, червоногубий кажан мешкає на глибині від 3 до 76 метрів, а іноді навіть глибше.

Цікаво, що червоногубий кажан не вміє плавати у звичному сенсі цього слова, тому він “ходить” по дну моря, використовуючи свої модифіковані плавці. Проте, за необхідності, він може плавати, використовуючи свій хвіст.

Загрози для червоногубого кажана

Хоча червоногубий кажан наразі не стикається з серйозними загрозами, зміни клімату, такі як підвищення температури води та відбілювання коралів, можуть негативно вплинути на його природне середовище та зменшити доступність їжі.

Походження назви та еволюція

Назва “червоногубий кажан” походить від імені Чарльза Дарвіна, який досліджував Галапагоські острови та сформулював свою теорію еволюції. Ця риба слугує ще одним нагадуванням про те, наскільки дивовижним та різноманітним є підводний світ, і як багато цікавого ми ще не знаємо про нього.

Раніше повідомляли, що біля Тенеріфе помітили моторошну глибоководну рибу.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.