Головна Наука Чорна діра з нашої галактики обертається настільки швидко, що деформує простір-час у «футбольний м’яч»

Чорна діра з нашої галактики обертається настільки швидко, що деформує простір-час у «футбольний м’яч»

by host

Надмасивний монстр ховається в центрі Чумацького шляху, і нині астрономи виявили, що він обертається настільки швидко, що перетворює саму тканину простору-часу у форму футбольного м’яча.

Відповідно до загальної теорії відносності Ейнштейна, маса викривляє простір-час — чотиривимірну «тканину», яка пронизує Всесвіт (те, що ми відчуваємо як гравітацію). Це трапляється з будь-якою масою: ви самі зараз викривляєте простір-час, але ледь помітно — інша справа, коли мова йде про надзвичайно масивні об’єкти, такі як чорні діри чи цілі галактики. Під час такого процесу відбуваються дивні явища: галактики можуть діяти як лінзи, збільшуючи яскраві об’єкти позаду і дозволяючи нам зазирати далі в космос, ніж зазвичай.

Нині астрономи виявили, що надмасивна чорна діра, відома як Стрілець A* (Sgr A*) масою в 4 млн Сонць, розташована в центрі Чумацького Шляху, робить деякі дивні речі з простором-часом — об’єкт обертається настільки швидко, що якщо подивитись збоку, здається, що він трансформує час-простір навколо себе у форму футбольного м’яча.

Астрономи використовували рентгенівські дані телескопа Чандра та радіодані обсерваторії ДВМ, щоб обчислити швидкість обертання Sgr A*, засновуючись на руху матеріалу навколо неї. Їхнє дослідження показало, що чорна діра має кутову швидкість приблизно у 60% швидкості світла та кутовий момент у приблизно 90% швидкості світла.

Звичайно, реальність не трансформується без наслідків. Швидке обертання Sgr A* викидає величезну кількість енергії, яка може стимулювати відтік матерії навколо чорної діри. Гігантські рентгенівські «димарі» над і під площиною нашої галактики свідчать про те, що Sgr A* була набагато активнішою у минулому і в майбутньому може знову вибухнути.

«Хоча чорна діра зараз і поводиться тихо, наше дослідження показує, що в майбутньому вона може завдати неймовірно потужний удар по навколишній матерії», — сказав Анан Лу, співавтор дослідження. «Це може статися через тисячу чи мільйон років, або протягом нашого життя».

Дослідження було опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society в січні.

Деякі зірки можуть поглинати‎ чорні діри — ось як їх можна відшукати

Джерело: New Atlas

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.