Головна Наука Дослідники поєднали вирощену в лабораторії тканину людського мозку з електронікою для обчислення алгоритмів штучного інтелекту

Дослідники поєднали вирощену в лабораторії тканину людського мозку з електронікою для обчислення алгоритмів штучного інтелекту

by host

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Electronics, детально описується «гібридний біокомп’ютер», що поєднує в собі вирощену в лабораторії тканину людського мозку зі звичайними схемами й алгоритмами штучного інтелекту. Система, що отримала назву Brainoware, навчилася розпізнавати голоси з 78% точністю.

Brainoware поєднує органоїди мозку — скупчення людських клітин, отриманих зі стовбурових клітин і перетворених на заповнений нейронами «мінімозок» — зі звичайними електронними схемами. Для цього дослідники помістили «один органоїд на пластину з тисячами електродів, щоб з’єднати мозок з електричними ланцюгами». Схеми, взаємодіючи з органоїдом мозку, «переводять інформацію, яку вони хочуть ввести, у форму електричних імпульсів», передає Engadget.

Потім тканина мозку навчається і «спілкується» з електронікою. Датчик в електронному масиві фіксує реакцію мінімозку, яку розшифровує навчений алгоритм машинного навчання. Іншими словами, за допомогою ШІ нейрони та електроніка зливаються в єдину (поки що надзвичайно просту) біомашину.

Дослідники навчили систему «комп’ютер-мозок» розпізнавати людські голоси. Вони тренували Brainoware на 240 записах розмов восьми людей, «переводячи звук в електричний, щоб передати його органоїду». Органічна частина реагувала по-різному на кожен голос, генеруючи патерн нейронної активності, який ШІ навчився розуміти. Brainoware навчився ідентифікувати голоси з 78-відсотковою точністю.

Команда розглядає цю роботу радше як доказ концепції, аніж практичне застосування в найближчій перспективі. Хоча попередні дослідження показали, що двовимірні культури клітин нейронів можуть робити подібні речі, це перший пробний запуск з використанням навченого тривимірного згустку клітин людського мозку. Це може вказувати на майбутнє біологічних обчислень, де «швидкість і ефективність людського мозку» дадуть поштовх до створення надпотужного ШІ.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.