Головна Наука Gaia: Завершення місії орбітальної обсерваторії та її досягнення

Gaia: Завершення місії орбітальної обсерваторії та її досягнення

У четвер, 27 березня, Європейське космічне агентство (ESA) отримало останні повідомлення від орбітальної обсерваторії Gaia, що знаменує кінець її 12-річної місії в космосі. Супутник, який став найуспішнішим проектом ESA, отримав наказ відключити системи зв’язку та центральний комп’ютер.

Про це розповідає ProIT

Причиною завершення роботи обсерваторії стала нестача азоту, який використовувався для коригування орбіти і спостереження за космічними об’єктами. Від початку місії Gaia в космосі витратила 55 кг пального для проведення понад 15 тисяч керованих маневрів.

Досягнення Gaia у космосі

Gaia залишила свою орбіту у другій точці Лагранжа, де утримувалася під впливом гравітації Землі та Сонця. Останнє спостереження супутник провів 15 січня цього року, після чого фахівці ESA провели тести перед остаточним відключенням.

Головною місією Gaia було створення детальної тривимірної карти Чумацького шляху. В рамках цього проекту телескоп вимірював точні положення та рухи майже 2 мільярдів зірок, мільйонів галактик і 150 тисяч астероїдів. Gaia також аналізувала яскравість і змінність об’єктів, що використовувалося для визначення температур, гравітаційних параметрів та типів зірок. Ці спостереження допомогли астрономам встановити, що Чумацький шлях має кілька спіральних рукавів, які виявились менш чіткими, ніж вважалось раніше.

Не дивлячись на те, що Gaia більше не на зв’язку, зібрані телескопом дані продовжитимуть публікуватись.

Майбутнє досліджень космосу

Незважаючи на завершення роботи Gaia, дані, які вона зібрала, продовжать публікуватись. Наступний набір даних планується випустити у 2026 році, а всі дані Gaia стануть доступними після 2030 року. ESA вже працює над новою місією, яка має наслідувати роботу Gaia, запуск якої намічений на 2040-ті роки.

Крім того, Gaia стала важливим інструментом у відкритті двох найближчих до Землі чорних дір. Одна з них перебуває у парі зі зіркою на відстані 1500 світлових років, а інша розташована на відстані 3800 світлових років. Обсерваторія також виявила компактні нейтронні зірки, утворені внаслідок колапсу, які ховалися за більш масивними зірками.

Gaia також здійснила класифікацію 1,5 мільярда зірок, а також виявила нові об’єкти, зокрема «зіркотруси» та 2,9 мільйона галактик за межами Чумацького Шляху.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.