Головна Наука Гренландія «‎тане» швидше, ніж вважалось — і втрачає понад 30 млн тонн льоду на годину

Гренландія «‎тане» швидше, ніж вважалось — і втрачає понад 30 млн тонн льоду на годину

by host

Вчені вважають, що додаткове надходження прісної води в північну Атлантику може спровокувати колапс океанських течій.

Льодовий покров Гренландії тане на 20% швидше, ніж вважалось, і, згідно з останніми дослідженнями, втрачає 30 млн тонн льоду на годину через кліматичну кризу.

На зображенні показано, як льодовик Якобсгавн відступав з 1985 року. Темніші фіолетові кольори показують розмір льодовика в минулому, а яскраво-жовтий — останні вимірювання.

Вчені за допомогою штучного інтелекту проаналізували майже чверть мільйона супутникових знімків, щоб порівняти щомісячне положення льодовиків Гренландії у період з 1985 по 2022 рік — і остаточні дані показали втрату загалом трильйону тонн льоду (близько 5000 кв.км площі льодового покрову загалом). З 207 льодовиків 179 значно стоншились, 27 залишалися стабільними, а один навіть трохи збільшився.

«Майже кожен льодовик Гренландії скинув масу за останні кілька десятиліть», — каже доктор Чед Грін з Лабораторії реактивного руху NASA в США, який керував дослідженням. «Логічно, що якщо ви скидаєте прісну воду в північну частину Атлантичного океану, то ви, безумовно, отримаєте ослаблення Amoc».

Amoc (Атлантична меридіональна перекидальна циркуляція, яка включає і Гольфстрім) — це життєво важлива система течій, яка допомагає регулювати клімат Північної півкулі, а її колапс може спровокувати глобальні кліматичні катаклізми. У 2021 році дослідники, як згадує The Guardian, вже говорили про ослаблення Amoc і тривожні ознаки переломного моменту для системи течій, а нещодавнє дослідження показало, що за найгіршим сценарієм краху можна очікувати вже у 2025 році.

В останньому оновленні звіту, яке додало й інші вимірювання льодового покрову Гренландії, йдеться про втрату 221 млрд тонн льоду щороку з 2003-го. Інше дослідження додає ще по 43 млрд тонн на рік — тобто приблизно 30 млн тонн на годину у середньому.

Гренландський льодовиковий щит — один з двох льодовикових щитів у світі, який складається з сотень льодовиків і покриває близько 80% суші Гренландії. Reuters зазначає, що якщо він розтане повністю, то рівень світового моря підвищиться приблизно на 7,4 метра

Дослідження було опубліковане в журналі Nature 17 січня.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.