Головна Наука Хто платитиме? Житель Флориди звернувся до NASA за відшкодуванням — його будинок пошкодило сміття, що викинули з МКС

Хто платитиме? Житель Флориди звернувся до NASA за відшкодуванням — його будинок пошкодило сміття, що викинули з МКС

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

У березні кілограмовий шматок металу пробив дах та підлогу у двоповерховому будинку мешканця Флориди Алехандро Отеро. Згодом виявилось, що це було космічне сміття — а саме, опора вантажного піддона для батарей загальною вагою у 2630 кг, який викинули з МКС ще у 2021 році.

На той час у домі перебував 19-річний син Отеро, але, на щастя, обійшлось без постраждалих.

«Ми не можемо не думати про те, що могло статися, якби він пройшов трохи праворуч або ліворуч», — сказав Отеро. «Нам дуже пощастило».

Водночас, окрім моральних, родина отримала й матеріальні збитки. За даними NPR, страховий консультант чоловіка оцінив вартість ремонту у $15 тис., однак в будинку є й інші пошкодження, які страхування не покриває.

«Ми надсилаємо NASA наш позов, який включатиме страхові та нестрахові збитки», — сказав чоловік, додавши, що його адвокат зв’язався з юридичною командою космічної агенції.

В NASA очікували, що обладнання повністю згорить під час входу в атмосферу, попри те, що інші експерти не погоджувались з агенцією. Науково-дослідний центр The Aerospace Corporation зазначав, що «зазвичай» 20-40% маси великого об’єкта досягає землі (точний відсоток залежить від конструкції). Європейське космічне агентство також визнало, що деякі фрагменти конструкції можуть досягти землі.

На фото показано, як має виглядати опора в робочому стані та її уламок, що пережив вхід в атмосферу Землі та впав на будинок у березні 2024 року. Зображення: NASA
На фото показано, як має виглядати опора в робочому стані та її уламок, що пережив вхід в атмосферу Землі та впав на будинок у березні 2024 року. Зображення: NASA

Сама історія зі сміттям, пов’язана з невдалим запуском російського космічного корабля «союз». Понад 5 років тому через проблеми з ракетою під час запуску він здійснив швидке балістичне зниження — на борту перебував астронавт NASA Нік Хейг, який мав вийти у відкритий космос, щоб встановити новий набір літій-іонних батарей, доставлених японським вантажним кораблем HTV на МКС, однак місію відклали на 2018 рік.

Ця затримка в ретельно розробленому розкладі перекреслила весь багаторічний план модернізації батарей електричної системи МКС. Щоразу корабель HTV доставляв нові батареї на станцію і забирав старі — востаннє це сталося у 2020 році, і з того часу остання конструкція з несправними батареями так і залишалась на МКС (інші вантажні транспортні засоби — Dragon від SpaceX, Cygnus Northrop Grumman і російський «прогрес» — не можуть вмістити вантажний піддон HTV). У березні 2021 року NASA «викинуло» вантаж з батареями за допомогою роботизованої руки — він дрейфував на орбіті протягом трьох років, поки аеродинамічний опір не підштовхнув конструкцію назад в атмосферу.

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.