Головна Наука «Комета Диявола» найяскравіша 21 квітня — це буває раз на 71 рік

«Комета Диявола» найяскравіша 21 квітня — це буває раз на 71 рік

by host

У неділю, 21 квітня, комета 12P/Pons-Brooks (Понса-Брукса), відома як «Комета Диявола», «Рогата комета» або «Тисячолітній сокіл», стала якнайкраще помітною у небі. Небесне тіло, яке відвідує Сонячну систему раз на 71 рік, досягнуло перигелію — точки на своїй еліптичній орбіті, коли вона найближча до Сонця.

Ця рідкісна комета час від часу утворює яскраві спалахи, яки стали причиною її розповсюджених прізвиськ. Ці спалахи підживлюються пилом, каменями та кригою, які нагріваються Сонцем та перетворюються на газ, утворюючи навколо комети сяйво, що нагадує роги або крила.

Об’єкт завширшки 17 км перебуває на траєкторії, яка приводить його на відстань 116,8 млн км від Сонця під час її максимального зближення. Це означає, що комета 12P буде найбільш помітною з Землі за кілька ночей до та після досягнення перигелію, коли вона буде найяскравішою. За сприятливих умов спостерігачі зможуть побачити її без спеціального обладнання.

Комета Диявола комета дьявола
Ілюстрація нічного неба 21 квітня 2024 року, на якій показано комету під сузір’ям Тельця.(зображення: TheSkyLive.com)

Щоб помітити комету, на середніх та південних широтах Північної Америки треба подивитися на сузір’я Тельця відразу після заходу сонця. Вона буде трохи нижче сузір’я, вигин у формі «V» Тельця буде спрямований вниз. Комета з’явиться ліворуч від Юпітера, який виглядатиме як яскрава блідо-жовта куля. У цьому місці треба шукати округлу тонку пляму світла, можливо, слабким хвостом, який тягнеться вгору та ліворуч від яскравої центральної області, або ж можна побачити сяйво, яке оточує ядро ​​комети.

Комета Диявола комета дьявола
Фото комети, зроблені біля Риму протягом трьох місяців 2024 року (фото: Gianluca Masi/The Virtual Telescope Project)

Існує ймовірність, що її можна буде побачити неозброєним оком у темних місцях із ясним небом, але невеликий телескоп або бінокль, безумовно, дозволить з більшою ймовірністю помітити комету. Спостерігачам у північних широтах може бути важко побачити комету, оскільки вона проходитиме у сяйві заходу сонця.

Якщо комета випустить один зі своїх спалахів під час близького наближення до Сонця, вона буде світитися довше та яскравіше, що полегшить спостереження. Інша сприятлива можливість для її спостереження буде 2 червня, коли вона більш наблизиться до Землі, але до того часу її можна буде побачити лише в південній півкулі.

Астрономи вперше побачили веселку за межами Сонячної системи — біля далекої «пекельної планети»

Джерело: Space.com

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.