Королівський монетний двір розпочав видобуток золота зі старих електронних плат, перетворюючи його на вишукані прикраси за допомогою хімічного процесу.
Про це розповідає ProIT
Королівський монетний двір Англії, установа з понад тисячолітньою історією карбування монет, знайшла новий спосіб залишатися актуальною в епоху безготівкових розрахунків. Вони звернули увагу на проблему електронних відходів, адже Велика Британія посідає друге місце у світі за їхнім виробництвом на душу населення.
За даними ООН, 2022 рік став рекордним за кількістю електронного сміття — 62 мільйони тонн викинутих пристроїв. Прогнозують, що до 2030 року ця цифра зросте на 32%, сягнувши 82 мільйонів тонн щороку.
Щоб розв’язати цю проблему, Королівський монетний двір відкрив завод площею 3700 квадратних метрів у Південному Уельсі. Тут щороку переробляють 4000 тонн друкованих плат з електронних пристроїв.
Завод використовує технологію канадської компанії Excir. Плати розбирають і занурюють в екологічно чисту хімічну речовину, яка вилучає золото за кімнатної температури. Процес дає змогу видобути понад 99% золота з електронних відходів за лічені секунди.
Видобуте золото Королівський монетний двір перетворює на колекцію прикрас під назвою 886. До неї входять два кулони, браслет і перстень-печатка вартістю від $1937 до $3805.
Анна Джессоп, виконавча директорка Королівського монетного двору, підкреслює важливість цього проєкту:
«Ми не лише зберігаємо дорогоцінні метали для майбутніх поколінь, а і створюємо нові робочі місця та можливості для перекваліфікації наших працівників».
Нагадаємо, учені з Університету Вашингтона винайшли нові друковані плати, які могли б значно зменшити кількість електронних відходів, які потрапляють на звалища. Ці плати частково перетворюються на желе, яке легко переробити.
Вчені перетворюють друковані плати у желе для кращого перероблення
Джерело: Newatlas, Royalmint