Головна Наука Квантовий комп’ютер спрогнозував кінець світу через хибний вакуум

Квантовий комп’ютер спрогнозував кінець світу через хибний вакуум

Вчені з Техаського університету в Остіні здійснили перше у світі моделювання катастрофічного сценарію, пов’язаного з можливим колапсом Всесвіту, використовуючи квантовий комп’ютер. Результати їхньої роботи опубліковані у журналі Nature Physics.

Про це розповідає ProIT

Дослідження хибного вакууму

Дослідження зосередилося на явищі, відомому як хибний вакуум, яке є небезпечним процесом і, за деякими теоріями, може призвести до миттєвого знищення Всесвіту. У дослідженні вчені змоделювали спрощену версію Всесвіту, закодувавши стани квантового поля в кубіти комп’ютера D-Wave, що складається з 5 564 кубітів.

«Хибний вакуум — це нестабільний стан космічного вакууму, в якому може перебувати поле Хіггса».

Наслідки та можливості

Дослідження показало, як можуть формуватися та взаємодіяти «пухирі» істинного вакууму в розширюваному просторі Всесвіту, підтверджуючи теоретичні прогнози про створення нових частинок під час розпаду вакууму, що є важливим для розуміння початкових стадій цих процесів.

Це моделювання стало значним проривом у квантових обчисленнях та космології. Хоча, за оцінками вчених, поле Хіггса залишатиметься стабільним ще трильйони років, отримані результати відкривають нові горизонти для вивчення складних фізичних явищ.

Зокрема, дослідження надає можливість краще зрозуміти механізми, що визначають стабільність вакууму та структури простору-часу, а також свідчить про потужність квантових обчислень у розв’язанні складних питань про природу Всесвіту.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.