Головна Наука 98% кисню з CO2: нова технологія для колонізації Марсу

98% кисню з CO2: нова технологія для колонізації Марсу

Науковці з Нанкінського університету у Китаї розробили інноваційний пристрій, здатний отримати до 98% кисню з вуглекислого газу (CO2). Ця технологія ефективно розщеплює CO2 на вуглець і кисень, що робить її перспективною для використання в екстремальних умовах, таких як підводне середовище та Марс.

Про це розповідає ProIT

Пристрій, що не вимагає дотримання суворих умов тиску та температури, відкриває нові можливості у виробництві кисню.

«Якщо необхідна потужність надходить з відновлюваної енергії, цей метод прокладає шлях до вуглецевої нейтральності. У той же час це практичний, керований метод виробництва кисню з CO2 з широким потенціалом застосування — від дослідження Марса до очищення повітря в приміщеннях»

, — підкреслюють розробники.

Технологія розщеплення CO2

Вчені протягом тривалого часу намагалися відтворити процес фотосинтезу, який використовують рослини для перетворення CO2 на кисень. Тепер колектив Нанкінського університету у співпраці з Університетом Фудань розробив технологію прямого розщеплення вуглекислого газу, використовуючи літій замість водню.

Пристрій складається з газового катоду з нанорозмірним каталізатором із рутенію та кобальту і металевого літієвого аноду. CO2 потрапляє у катод і проходить через два етапи електрохімічного відновлення за участю літію. На першому етапі CO2 реагує з літієм, утворюючи карбонат літію (Li2CO3), який потім розкладається на оксид літію і вуглець. На етапі електрокаталітичного окислення оксид літію перетворюється в іони літію, вивільняючи кисень як побічний продукт. Ефективність даного пристрою становить до 98,6% чистого кисню на виході.

«Використання оптимізованого каталізатора RuCo забезпечує дуже високий вихід кисню, понад 98,6 відсотка, що значно перевищує ефективність природного фотосинтезу»

, — зазначають розробники.

Перспективи використання технології

Ця технологія здатна виробляти кисень не лише з CO2, а й з інших газів, включаючи промислові викиди і гази, що містяться в атмосфері Марса. Большістю марсіанської атмосфери є CO2, що має тиск менш ніж один відсоток від атмосферного тиску Землі.

Для моделювання процесу розщеплення CO2 у подібних умовах вчені створили газову суміш з аргону та низькою концентрацією CO2 (менше 1%), проте дані про кількість утвореного кисню в таких умовах наразі відсутні.

Однак, науковці попереджають, що колонізація Марса та інші дослідження можуть зіткнутися з токсичними пиловими бурями, наслідки яких важко лікувати.

Результати дослідження було опубліковано у журналі Angewandte Chemie.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.