Головна Наука Китай показав проєкт космічної бази на Місяці — там чомусь опинився шатл NASA, знятий з експлуатації ще у 2011 році

Китай показав проєкт космічної бази на Місяці — там чомусь опинився шатл NASA, знятий з експлуатації ще у 2011 році

by host

Відео Китайського національного космічного управління детально описує великий місячний форпост, але, що цікаво, містить CGI космічного шатла NASA, що злітає з поверхні Місяця.

Проєкт відомий під назвою Міжнародна місячна дослідницька станція (ILRS), і вперше був представний як спільна розробка Китаю та росії. Наразі за даними Space News, до ініціативи приєдналися Венесуела, Пакистан, Азербайджан, Білорусь, ПАР, Єгипет, Таїланд і Нікарагуа.

Демонстраційне відео ILRS, представлене минулого тижня, показує ряд місій — включно з місіями із повернення зразків місячного ґрунту, посадковим модулем, місяцеходом та допоміжними орбітальними супутниками — що відповідає запланованим «Чаньє-6» і «Чаньє-7», які мають запустити наступного місяця та у 2027 році відповідно. Разом із «Чаньє-8» вони сформують базову модель ILRS приблизно до 2028 року. Подальші плани стосуватимуться комунікацій, виробництва електроенергії та іншої інфраструктури, яка буде побудована та розвинута у великий місячний форпост.

Ву Вейрен, головний розробник китайської програми дослідження Місяця, каже, що ILRS буде побудовано в два етапи: за першого до 2035 року навколо південного полюса Місяця будуть створені комплексні наукові об’єкти з основними функціями та основними опорними елементами, а в другий до 2045 року створять добре обладнаний і стабільний об’єкт «значного масштабу».

Цікаво те, що на задньому плані демонстрації китайської бази показано старий шатл NASA, який злітає зі стартового майданчика. Космічний корабель зняли з експлуатації ще у 2011 році, а американській космічній агенції в основному заборонено співпрацювати з китайськими організаціями. До того ж у NASA є власна місячна програма «Artemis».

Пізніше китайський новинний телеканал CGTN таки вирішив проблему з американським шатлом на відео. Як? Шляхом старого доброго «блюру».

Джерело: Space.com

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.