Головна Наука Китай запустив супутники Beidou і приземлив прискорювач ракети просто на житлові будинки

Китай запустив супутники Beidou і приземлив прискорювач ракети просто на житлові будинки

by host

Обійшлося без постраждалих, однак газ, що вийшов з бустера, може заподіяти серйозну шкоду здоров’ю.

Long March 3B із розгінним ступенем Yuanzheng-1 стартувала з центру запуску супутників Січан 26 грудня, успішно доставивши два супутники Beidou на середню навколоземну орбіту (MEO). Водночас пара бічних прискорювачів приземлилась просто на населені пункти у регіоні Гуансі, судячи з відео опублікованих в соцмережах.

На одному з роликів видно як бустер падає в лісі та вибухає, а на іншому — уламки приземляються поряд з житловим будинком. На відео можна помітити червонувато-коричневий дим, що вказує на присутність тетраоксид азоту, а також жовтуватий газ — ймовірно, результат змішування несиметричного диметилгідразину з повітрям. Обидва становлять серйозну небезпеку для здоров’я.

Це лише черговий з багатьох випадків падіння ракетоносіїв на будинки під час запуску супутників Beidou. У 2019 році прискорювач приземлився на сільську побудову.

Масивний основний ступінь китайської ракети знову неконтрольовано впаде на Землю — вже через тиждень

Перші три пускові майданчики Китаю були створені під час холодної війни у місцях в глибині країни, щоб забезпечити певний захист на тлі напруженості у відносинах із США та Радянським Союзом. Водночас нині це призводить до того, що прискорювачі падають на землю, а не в океан, як у випадку із європейськими та американськими запусками.

Райони, які перебувають під загрозою через падіння уламків, попередньо мають сповіщати про евакуацію. Також Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація — головний космічний підрядник країни та виробник ракет Long March — намагається обмежити падіння за допомогою решіток чи парашутів. Однак незрозуміло, чи застосувались ці засоби під час нинішньої місії.

Beidou — це китайська глобальна навігаційна супутникова система (GNSS), яка нині має 36 активних супутників.

Цей запуск став 65-м для Китаю у 2023 році — на один більше, ніж торік.

Джерело: Space News

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.